Si te hapim nje skype te ri në 2021?

Ndjekni hapat ne vazhdim dhe mesoni se si te hapim nje skype te ri ne vitin 2021 në kompjuter

 1. Shkoni në www.skype.com tek faqja kryesore. Hapni faqen Kryesore Të Skype. Klikoni në butonin “Bashkohu me Ne ” në këndin e sipërm të djathtë të faqes. Kjo do t’ju çojë në faqen “Krijo një llogari”.
 2. Zgjidhni se si ju do të kyqeni në skype. Ju keni tre opsione të ndryshme kur bëhet fjalë për Llogaritë Skype. Ju mund të përdorni Facebook, llogarinë tuaj Ekzistuese Microsoft, ose ju mund të krijoni një llogari vetëm Për Skype. Nëse jeni duke hyrë në një Llogari Të Microsoft ose Facebook, gjithçka që ju nevojitet është detajet tuaja të hyrjes për atë llogari dhe mund të filloni të përdorni Skype. Nëse jeni duke krijuar një llogari vetëm Për Skype, lexoni më tutje ju lutem.
 3. Shkruani informacionin e kërkuar. Për të krijuar llogarinë Tuaj Skype, do t’ju duhet të shkruani emrin dhe mbiemrin tuaj, një adresë emaili (e cila mbetet private), vendin tuaj dhe gjuhën tuaj. Informacioni opsional përfshin ditëlindjen tuaj, gjininë, qytetin dhe numrin e telefonit celular. Nëse jeni një udhëtar ndërkombëtar, zgjidhni vendin ku do të përdorni Skype më shpesh.
 4. Tregoni se si planifikoni të përdorni Skype. Ju mund të zgjidhni midis biznesit dhe përdorimit personal. Ky informacion ndihmon Skype të përcaktojë se si njerëzit përdorin shërbimet e tyre. Kjo është një pyetje opsionale.
 5. Ejani me Një Emër Skype. Ky emër u shfaqet përdoruesve të tjerë dhe është një mënyrë që njerëzit t’ju shikojnë. Ky emër do të jetë publik. Ju nuk mund ta ndryshoni Emrin Tuaj Skype më vonë, kështu që nëse nuk ju pëlqen ajo që zgjidhni do të duhet të krijoni një llogari të re.
 6. Krijoni një fjalëkalim të fortë. Meqenëse Skype do të ketë informacionin e kontaktit të miqve dhe familjes suaj, është e rëndësishme të krijoni një fjalëkalim që është i fortë por i paharrueshëm. Nëse fjalëkalimi juaj është shumë i dobët, Skype nuk do t’ju lejojë ta përdorni.
 7. Zgjidhni nëse do të merrni postë Nga Skype. Skype do të ofrojë për t’ju dërguar mesazhe në lidhje me produkte të reja dhe oferta speciale. Kutitë kontrollohen si parazgjedhje, por mund t’i zgjidhni ato para se të vazhdoni nëse nuk doni të merrni email të shitjeve.
 8. Shkruani CAPTCHA. Kjo i tregon Skype se llogaria nuk po krijohet nga një program i automatizuar. Nëse nuk mund ta lexoni CAPTCHA, mund të klikoni në Butonin Refresh për të marrë një të re, ose klikoni në Butonin Listen Për ta dëgjuar atë të lexuar me zë të lartë.
 9. Lexoni Kushtet e Përdorimit dhe Politikën E Privatësisë. Sigurohuni që JENI NË RREGULL me mënyrën Se Si Skype do të përdorë dhe nuk do të përdorë informacionin tuaj personal. Nëse jeni të kënaqur, klikoni në butonin e gjelbër “unë pajtohem-Vazhdoj” në fund të faqes.
 10. Ju do të çoheni në një faqe të drejtuar ‘llogaria Juaj është gati’. Kliko Në Shkarko Skype për Windows. Nëse keni një version tjetër Të Windows ose nëse Keni Linux, klikoni në ‘shkarkoni një version tjetër’. Një kuti tjetër do të hapet duke ju kërkuar Të Ekzekutoni ose Ruani në kompjuterin tuaj. Klikoni Run.
 11. Shkarkoni dhe përdorni Skype. Pasi të krijohet llogaria juaj, mund të shkarkoni dhe të filloni të përdorni Skype. Ju mund të shihni një faqe duke pyetur nëse dëshironi të blini Kredi Skype. Ju mund ta injoroni këtë tani për tani, ose të blini kredi nëse e dini që do t’i përdorni ato. Kreditë e Skype përdoren për të vendosur thirrje telefonike në telefonat celularë ose linjat fikse; thirrjet për përdoruesit E Tjerë Të Skype janë gjithmonë falas.

Si te hapim nje llogari ne skype prej telefoni

 1. Si te hapim nje skype te ri nga aplikacioni skype qe e instalojme ne telefonat tone mobil. Nënshkrimi në Aplikacionin Skype. Për të filluar të bëni thirrje për familjen dhe miqtë ju duhet të regjistroheni në llogarinë Tuaj Skype. Klikoni në ‘Hyni këtu’ dhe shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj. Përndryshe, nëse nuk keni vendosur ende një llogari Skype, klikoni në ‘Krijo llogari’. Për të krijuar një llogari Skype, do t’ju duhet një adresë e vlefshme emaili për të regjistruar llogarinë tuaj të re.
 2. Filloni të përdorni Aplikacionin Skype. Kur hyni në llogarinë Tuaj Skype do të shihni një njoftim që pyet nëse doni të lejoni që aplikacioni të bëjë dhe menaxhojë thirrjet telefonike. Për këtë hap, klikoni në ‘Lejo’. Kjo do t’ju lejojë të përdorni Skype për të Bërë telefonata nga aplikacioni. Tani do të shihni Të shfaqet Ekrani Kryesor I Skype! Për hapin tjetër do të provojmë të gjejmë një mik dhe të bëjmë një Telefonatë Skype-To-Skype.
 3. Bërja e një telefonate skype-to-skype për një mik apo anëtar të familjes. Tani që keni hapur Aplikacionin Skype ne do të përpiqemi të bëjmë një telefonatë për dikë që njihni. Klikoni në librin e adresave: kjo është ikona e dytë në Ekranin Kryesor Skype. Pastaj do të shihni tre opsione – ‘Ftoni miqtë’,’ Gjeni njerëz ‘dhe’Gjeni bots’. Bots janë programe artificialisht inteligjente që mund të bëjnë shumë gjëra të dobishme si kërkimi i lajmeve, përmbledhja e faqeve në internet, luajtja e lojërave dhe më shumë. Ju mund të filloni të bisedoni me një bot ashtu si bisedoni me miqtë – thjesht klikoni në bot dhe filloni te shkruani për të gjetur miq klikoni në ‘Gjeni njerëz’.
 4. Për të kërkuar dikë që njihni Në Skype, mund të kërkoni emrin E Tyre Skype në direktorinë Skype. Mund të ketë edhe llogari të tjera me emra të ngjashëm. Shkoni poshtë listës dhe gjeni llogarinë E Duhur Skype. Kur të keni gjetur të djathtën, klikoni në ‘Shto te kontaktet’. Ju mund të shtoni sa më shumë miq dhe anëtarë të familjes si ju pëlqen Përmes Skype. Për të thirrur një kontakt në Listën Tuaj Të Skype dhe për të bërë një Thirrje Skype-To-Skype thjesht klikoni në emrin e përdoruesit dhe pastaj klikoni në butonin e thirrjes. Ju gjithashtu do të keni mundësinë të shtoni një kontakt në të preferuarat tuaja, i cili është një shkurtore e dobishme për të kontaktuar me miqtë ose të afërmit me të cilët flisni më shumë. Për të kaluar në thirrje video ndërsa jeni në një Thirrje Skype-To-Skype thjesht klikoni në ikonën e kamerës. Ju mund ta fikni këtë në çdo moment të thirrjes.