10 Canta shkolle per femije qe i rekomandojme per vitin shkollor 2022

Pazari për canta shkolle per femije të reja tregojne per fillimin e vitit te ri shkollor. Por është e vështirë për të gjetur një që plotson të gjitha kërkesat për të dy prindërit dhe fëmijët. Do t’ju duhet që të jetë afatgjatë, në mënyrë që të mos keni nevojë ta zëvendësoni atë dhe të jetë e mirëorganizuar, në mënyrë që të ruajë të gjitha librat dhe gjitha gjësendeve te shkollës, derisa duken argëtuese dhe tërheqëse, në mënyrë që ata të duan ta veshin atë.

Laboratori I Tekstileve Në Institutin E Shtëpisë Së Mirë analizon çantat e shpinës për forcën e lotit, forcën e rripit dhe rezistencën ndaj gërryerjes, si dhe faktorët e rehatisë duke përfshirë sasinë e mbushjes në shiritat dhe peshën kur është bosh. Ne gjithashtu marrim parasysh dizajnin e përgjithshëm dhe elementët organizativë, si dhe rezistencën e ujit të materialit. Së fundi, ne kemi ngarkesa standarde të paketimit për grupmoshat e ndryshme për të siguruar që çdo gjë që ata kërkojnë është përfshirë.

Stilet e listuara më poshtë janë fituesit nga testi ynë, si dhe disa stile të reja me karakteristika unike që kanë marrë reagime të mrekullueshme.

Këto janë canta shkolle per femije më të mira për vitin e ardhshëm shkollor të vitit 2022:

Original Book Pack

Çantat e shpinës së L. L. Bean janë vazhdimisht interpretues të lartë në provën tonë dhe dallohen në veçanti për të qenë të qëndrueshme, funksionale dhe miqësore për fëmijët falë shumëllojshmërisë së printimeve argëtuese. Pëlhura mban deri në testet tona të gërryerjes dhe repelimit të ujit, kështu që ju mund të prisni që ajo të zgjasë me vite. Ky version në veçanti është stili më i popullarizuar (dhe më themelor) i markës me një ndarje kryesore plus xhepat e përparmë për organizim.

Ka edhe mbushje të mirë në pjesën e pasme dhe në shiritat e shpatullave, plus shirita reflektues për siguri. E vetmja thirrje është se nuk ka rripa në bel dhe gjoks për mbështetje të shtuar. Për edhe më shumë hapësirë, Versioni Deluxe Book Pack ka dy ndarje të mëdha.

Cante per te rinje

Nëse jeni duke kërkuar të kurseni, kjo çantë shpine themelore ka mbi 2,000 komente me pesë yje duke filluar nga prindërit e vogëlushëve deri në kolegj students.It ‘ s tepër e lehtë në pak më shumë se gjysmë kile, dhe edhe pse kjo nuk është aq e gjerë sa të tjerët, ajo gjithashtu vjen në një version më të madh për fëmijët më të vjetër dhe të rriturit që është ende nën $15.

Ka një ndarje kryesore të gjerë me një xhep të vogël përpara, dhe shiritat janë të mbushur dhe të rregullueshëm. Nuk ka të gjitha këmbanat dhe bilbilat që do të merrni me çanta shpine më të kushtueshme (si mbajtësit e shisheve të ujit në anën ose mbushjen në pjesën e pasme), por çmimi nuk mund të rrahë.

Mackenzie Cante

Modelet argëtuese NGA PBK-nga balerinat në temat hapësinore deri tek Printimet Disney-le të shkëlqejë personaliteti i çdo fëmije të ri dhe ta bëjë veshjen e shpinës shumë më emocionuese. Secili mund të jetë gjithashtu monogrammed për $10 për ta bërë atë shtesë personale.

Në krye të dukjes së lezetshme, çanta është bërë të jetë plotësisht funksionale falë pëlhurës së fortë, rezistente ndaj ujit, shiritave të mbushur dhe shpinës dhe organizimit të xhepave dhe shiritave në pjesën e jashtme. Plus, ajo vjen në shumë variacione, duke përfshirë madhësi të shumta dhe çanta dreke që përputhen.

Northern Pass II çante

Ky stil Nga Kolumbia fitoi rezultatin më të lartë për 13 – të 18-vjeçarët në testin E Laboratorit tonë dhe ka karakteristika që e bëjnë atë të gjithanshëm për t’u përdorur nga shkolla e mesme dhe shkolla e mesme përmes kolegjit dhe më gjerë.

Ajo mbajti ngarkesën tonë të paketimit me dhomë për të kursyer, përdor pëlhurë që është e qëndrueshme dhe e papërshkueshme nga uji dhe ka mbushje të shkëlqyeshme në shiritat. Plus, ajo ka shumë ndarje për t’i mbajtur studentët të organizuar, duke përfshirë një mëngë të mbushur për laptopë. Dhe përveç kësaj jeshile, është në dispozicion në ngjyra të tjera si e zeza, blu dhe rozë. E vetmja dobësi është se mungojnë shiritat shtesë mbështetës rreth gjoksit dhe belit.

Zoo Toddler çantë per femije

E dizajnuar për fëmijët e vegjël për qerdhe, kjo forme vjen me ton të opsioneve të kafshëve dhe karakterit. Eshtë më e vogël se çantat e shpinës, kështu që do të përshtatet me trupa të vegjël, por ende ka ndarje për ushqime dhe furnizime, plus një lak në majë, në mënyrë që fëmijët ta varin atë në grepa.

Disa nga ekspertët tanë të produkteve e përdorin këtë në shtëpi me fëmijët e tyre të vegjël dhe shohin se sa shumë e duan vogëlushët duke treguar personazhet në shkollë ose në dalje.

Çante per Laptop

Pavarësisht nëse ata po shkojnë në klasë, udhëtojnë në pushim ose shkojnë në intervista pune, kjo çantë shpine e gjithanshme e kolegjit ka gjithçka që i nevojitet një studenti: ton xhepa për të qëndruar të organizuar (përfshirë një ndarje të veçantë laptopësh), një port USB TË integruar për të shtuar një bateri dhe ngarkuar pajisje në lëvizje, dhe shumë mbushje për ta bërë atë

Ajo gjithashtu ka një xhep me zinxhir kundër shpinës për sende me vlerë dhe materiale të papërshkueshme nga uji për të ndihmuar përmbajtjen të qëndrojë e sigurt. Është një bestseller Në Amazon me mbi 42,000 komente nga përdoruesit që betohen se është i dobishëm dhe profesional.

Kane Kids Cante

Nëse fëmija juaj i do metallics, sparkles ngjyra, printime camo, harton sportive ose më shumë, Shteti qëndron për të pasur një shumëllojshmëri të gjerë të stileve të vërtetë unike për çdo preferencë. Përveç faktorit argëtues, është gjithashtu i bërë mirë me një ndarje të madhe për furnizime, xhepa organizativë dhe rripa të mbushur për rehati. Marka ka një model të kthimit dhe dhuron para për organizatat bamirëse që mbështesin fëmijët për çdo çantë të shitur.

Borealis Cante

Ky stil super popullor nga Fytyra E Veriut ishte një interpretues i lartë në testet tona mbi 10 vjet më parë dhe ende vazhdon të bëjë përshtypje si ekspertët tanë ashtu edhe përdoruesit e vërtetë. Ajo u dallua veçanërisht për mbajtjen gjatë konsumimit Të Laboratorit tonë, rezistencës ndaj ujit dhe testimit të rënies së qëndrueshmërisë. Ajo gjithashtu ka ton mbushje për rehati, një ndarje të veçantë laptop dhe karakteristika reflektuese për sigurinë. Plus, ajo vjen në ton të ngjyrave.

ClassMate Medium çanta

Ngarkesa e një shpinës mund të bëhet mjaft e rëndë, kështu që studentët nuk kanë nevojë për vetë çantën që i peshon ato. Ky Nga Fundi I Trojeve ishte ndër më të lehtët në provën tonë, por gjithsesi mbajti gjithë ngarkesën tonë për 7 deri në 12-vjeçarë me vend për të kursyer. Ajo vjen në ngjyra dhe printime të tjera, si dhe madhësi më të mëdha. Plus, ju mund të zgjidhni ta personalizoni atë për një shtesë $8.

Sequin çante shkolle

Nëse ju keni marrë një fëmijë që i pëlqen të dal, ju duhet të shikoni këtë shpinës sparkly. Ajo vjen disa kombinime ngjyrash dhe sequins janë të gjitha të kthyeshme në mënyrë që fëmijët të krijojnë modelet e tyre çdo ditë. Për më tepër, ajo gjithashtu ka disa karakteristika funksionale: ndarja e madhe kryesore ka një mëngë të mbushur laptop, dhe ka xhepa më të vegjël në pjesën e jashtme. Ajo ka një vlerësim gati perfekt Në Amazon nga prindërit të cilët thonë se vajzat e tyre janë të fiksuara.