5 Maska Per Rritjen e Flokeve me Qepe

Maska per rritjen e flokëve me qepë ndihmon në zvogëlimin e rënies së flokëve, duke ju dhënë flokë më të fortë dhe më të shndritshëm. Këto maska flokësh janë të pasura me lëndë ushqyese që shtojnë butësi në flokët tuaj.

Ashtu si fytyra juaj, edhe flokët tuaj kanë nevojë për hidratim dhe freski. Dhe nëse mendoni se flokëve tuaj u mungon hidratimi, atëherë është koha që të filloni të shtoni një maskë flokësh në rutinën tuaj të kujdesit të flokëve së bashku me shampot, kondicionerët dhe serumet e flokëve tuaj të rregullt.

Kuzhinat indiane nuk janë të plota pa qepë dhe ato janë një pjesë e pashmangshme e kuzhinës Indiane, dhe shtohen pothuajse në çdo pjatë që përgatisim. Qepët janë shumë më të dobishme nga sa mendoni. Me kalimin e viteve, qepët janë bërë mjaft popullore në aftësinë e tyre për të kontrolluar rënien e flokëve dhe në nxitjen e rritjes së flokëve.

Qepa përmban elemente si acid folik, vitaminë C, e dhe b, fosfor, zink, kalium, karoten, magnez. Këto elemente janë shumë të dobishme për rritjen e flokëve dhe rënien e flokëve. Në këtë postim, ne do të mësojmë 5 mënyra të ndryshme për të përdorur qepën për flokë dhe para se të futemi në atë, le të hedhim një vështrim në përfitimet e saj të mahnitshme.

Përfitimet E Qepës Për Flokët:

  • Ato përmbajnë antioksidantë të fortë, të cilat mund të ndihmojnë për të ndryshuar efektet e yndyrosjes së parakohshme.
  • Përdorimi i rregullt i paketave të qepëve mund t’i bëjë flokët me shkëlqim dhe të përmirësojnë cilësinë e flokëve.
  • Parandalon morrat e flokëve.
  • Nxit rritjen e re të flokëve dhe shton volumin në flokë.
  • Lufton zbokthin, përmban veti të pasura anti-bakteriale.
  • Nxit qarkullimin e gjakut, ndihmon në rritjen e flokëve.
  • Përmban veti antibakteriale, trajton infeksione të ndryshme të kokës dhe parandalon rënien e flokëve.
  • Ushqen follicles flokët, rikthen ushqyesve humbur.
  • Qepët janë të pasura me sulfur i cili ndihmon në minimizimin e rrallimit dhe thyerjes së flokëve.

Lista jonë me Top 5 Maska per rritjen e flokeve me qepe qe i rekomandojme per lexuesit tone

Nese vetem e keni kuptuar tashme rendesine e qepes per floket atehere kalojme tek maskat e flokeve nga qepa. Këto maska flokësh janë të pasura me lëndë ushqyese thelbësore. Këto maska flokësh shtojnë butësi në flokët tuaj, duke i bërë ato të menaxhueshme. Nëse jeni duke kërkuar për një maskë të shkëlqyeshme të flokëve, atëherë maskat e flokëve me qepë janë për ndihmën tuaj. Pra, sillni këto maska për flokët e qepëve në shtëpinë tuaj dhe merrni flokë më të mëndafshtë, më të shndritshëm dhe me shkëlqim dhe zvogëloni rënien e flokëve.

Mamaearth’s Onion Hair Mask

Maska e flokëve me qepë Mamaearth përmirësohet me mirësjelljen e vajit të qepës, uthullës organike të bambusë, vajit të kokosit dhe vajit të rozmarinës. Vaji i qepës është prestigjioz për trajtimin e themeleve themelore të flokëve, përforcimin e tyre dhe pakësimin e rënies së flokëve. Zvogëlon rënien e flokëve, megjithatë po ashtu rivendos lëndët ushqyese të humbura dhe rregullon flokët e dëmtuar. Fiksimet e saj të pabesueshme natyrore i bëjnë flokët të trashë dhe të fortë dhe i japin një shkëlqim karakteristik. Ata i mbajnë flokët-frizura të lira dhe të thjeshta për t’u mbikëqyrur. Vaji i qepës zvogëlon rënien e flokëve, megjithatë ai po ashtu rivendos shtesat e humbura, duke rregulluar flokët e dëmtuar më parë.

WOW Skin Science Red Onion Black Seed Oil

Kjo maskë e flokëve ndihmon në ringjalljen e fijeve tuaja të pafuqishme dhe të buta. Koncentrati i qepës së kuqe dhe vaji i farës së errët ndihmojnë në përmirësimin e shëndetit të flokëve. Përdorni këtë maskë një herë në javë për të kushtëzuar thellësisht fillesat tuaja, shtoni vëllim dhe shkëlqim.

Ky ekstrakt i qepës së kuqe, vaji i farës së errët dhe maska e flokëve të injektuar me proteina gruri të hidrolizuar ndihmon në inkuadrimin e një pengese që siguron dhe mollifikon fillesat. Përmirëson elasticitetin e fijeve për të mbajtur larg thyerjes, i bën flokët të pasur dhe përmirëson shkëlqimin. Maska e flokëve është e bollshme në antioksidantë, shtesa dhe lëndë ushqyese e që udhëheqin në avancimin e flokëve të shëndoshë.

Babaria Mascarilla Capilar De Cebolla

Maska e flokëve me qepë të kuqe dhe fara të zeza Babaria Mascarilla Capilar De Cebolla është një përzierje vajrash natyralë që rregullojnë thellësisht gërshetat, zbutin gërshetat, shtojnë shkëlqim dhe i bëjnë flokët të butë dhe të ndjeshëm. I gjallëruar me dru kedri dhe jaborandi, ai funksionon si një specialist karakteristik i hidratimit të thellë si spa. I krijuar me fiksimet më të mira Ayurvedic dhe përzierjen shtesë të Qepës së Kuqe, ky kombinim i lë flokët tuaj me një shkëlqim të shkëlqyeshëm dhe rregullon flokët e dëmtuar duke i dhënë atyre ushqim shtesë. Me vetitë e mrekullueshme të qepës, ajo pastron lëkurën e kokës, stimulon lëkurën e kokës dhe përmirëson rrjedhën e gjakut, duke krijuar folikula që mbështeten shumë.

Oriental Botanics Red Onion Hair Mask

Relaksoni flokët me maskën e flokëve me qepë të kuqe Oriental Botanics. Është një përzierje e 26 vajrave të zakonshëm që rregullojnë thellësisht gërshetat, zbutin kërcellin, shtojnë shkëlqimin dhe i bëjnë flokët të lëmuar dhe të arsyeshëm. Ai përforcon vajrat e rregullta të pasura me suplemente flokësh dhe ekstraktet e pasura bimore të ngopura në maskën e flokëve, japin një qëndrueshmëri të përhapur që inkurajon forcën e flokëve për t’u thyer, ndarë majat dhe rënien e flokëve. Ndihmon në rregullimin e flokëve të dëmtuar – duke rihidratuar flokët e thatë dhe të brishtë dhe duke përcjellë suplemente të domosdoshme, ndihmon në rregullimin e flokëve të dëmtuar nga ngrohtësia, përbërjet sintetike, ndotja dhe stresorët natyrorë.

Thader Th Pharma hair mask with red onion extract

Ai përmban përbërës të fortë normalë (Qepë, Aloe Vera, Çaj Jeshil, Reetha, Amla, Gudhal) të cilët janë të dobishëm në dhënien e mbështetjes për folikulat e flokëve, që kufizojnë rënien e flokëve dhe avancon zhvillimin e flokëve. Qepa ndihmon në rivendosjen e shtesave, rinovon lëkurën e kokës të humbur për shkak të hapjes së ndotjes, rrezeve UV, klimës së tmerrshme dhe substancave sintetike të pasigurta. Ai përmban fiksime karakteristike që rregullojnë dhe mbajnë lagështirën dhe vajin në flokë dhe skalp. Qepa është jashtëzakonisht e dobishme në luftimin e çështjeve të zbokthit. Pastron lëkurën e kokës dhe eliminon qelizat e vdekura të lëkurës të cilat po shkaktojnë zbokth dhe flakëri.

Nëse jeni të shqetësuar për rënien e tepërt të flokëve ose problemet e rrallimit të flokëve, është koha të filloni të përdorni produkte me bazë qepë. Dhe nëse keni përdorur tashmë shampo me vaj qepë dhe vaj qepë, atëherë është koha të sillni në shtëpi kondicionerët me vaj qepë. Këta kondicionerë ju japin flokë të lëmuar, të butë dhe zgjidh flokët.

Lista jonë permban 5 maska per rritjen e flokeve me qepe ma të mira qe i kemi gjetur duke bere kerkime ne internet. Lista jone paraqet zgjedhjet e me shume se 100 vetave qe kane lene komentet e tyre pozitive tek kto produkte. Qdo produkt i postuar ne kete artikull eshte i testuar me pare dhe jane te sigurta. Per ti porositur keto produkte vetem klikoni mbi foton e produktit qe deshironi te ja shikoni qmimin dhe ta blini.