Lazeri me i Mire per Depilim ne Vitin 2022

Një aparat për heqjen e qimeve me IPL ose lazer pa zhurmë do të reduktojë qimet për mirë. Mesoni se cili eshte lazeri me i mire per depilim ne vitin 2022.

Hiqni briskun dhe anuloni takimin tuaj të ardhshëm të depilimit. Me një aparat për heqjen e qimeve me lazer, ju mund të pastroni trupin dhe fytyrën tuaj nga qimet e padëshiruara me shpejtësi në shtëpi, pa një klinikë apo profesionist per ta kryer punen. Ajo nuk është aq e frikshme sa tingëllon.

Deri më tani, makinat e heqjes së qimeve me lazer janë rezervuar për yjet dhe modelet e realitetit, por me përparimet më të fundit teknologjike, të gjithë mund të shijojnë një përfundim pa lesh pa shpenzuar shume para. Kjo nuk do të thotë që një makinë cilësore për heqjen e qimeve me lazer nuk do t’ju japë një shumë të rregullt, por nëse jeni të lodhur duke u përballur me qimet e padëshiruara, është një investim për të cilin nuk do të pendoheni.

Pra, këtu është zgjedhja jonë e makinerive më të mira të heqjes së qimeve me lazer. Shikoni ato, së bashku me udhëzuesin tonë të blerjes, i cili do t’ju drejtojë në drejtimin e duhur.

Silk’n Infinity: Lazeri me i mire i lirë per Depilim

Ndërsa rruajtja mund ta kryejë punën shpejt dhe me çmim të ulët, shpesh do të mbeteni me qime të rrënjosura, gunga të kuqe të dhimbshme dhe rritje të shpejtë te qimeve perseri. Një makinë për heqjen e qimeve me lazer do të çlirojë trupin tuaj nga qimet e padëshiruara përgjithmonë dhe shpejt, dhe ky është çmimi më i mirë që mund të gjeni për një pajisje cilësore.

Ndryshe nga makinat e tjera për heqjen e qimeve, Silk’n Infinity përdor teknologjinë eHPL. Kjo kombinon energjinë galvanike dhe optike për të depërtuar thellë në pore për qasje më të mirë në folikulat e flokëve. Mund të përdoret edhe në tonalitete të errëta të lëkurës. Vetëm testojeni së pari para se ta perdorni.

Përveç pikës së çmimit të tij qe nuk eshte shume i shtrenjte, ajo që na beri ta blejme Silk’n Infinity ishte madhësia e tij e çuditshme. Është projektuar në mënyrë ergonomike për t’u përshtatur mirë në pëllëmbën e dorës dhe është perfekt për t’u përdorur larg shtëpisë, pasi vjen me një kuti udhëtimi dhe përshtatës të dobishëm.

Specifikimet kryesore
Lloji: IPL
Me kabllo apo pa kabllo: Me kabllo
Shtojcat: Jo
Opsionet e intensitetit: 5

Philips Lumea Prestige: Lazeri me i Mire per Depilim IPL për të gjitha zonat e trupit

Po kërkoni të hiqni qimet nga disa pjesë të trupit tuaj me vetem një pajisje? Philips Lumea Prestige IPL është makina për heqjen e qimeve e duhur për ju. I armatosur me katër koka lazer të ndashme që janë të dizajnuara në mënyrë ergonomike për të përqafuar konturet e trupit, Lumea Prestige është ideale për trajtimin e saktë të zonave të vështira për t’u arritur si linja e bikinit dhe qimet e sqetullave.

Ndonëse është i përshtatshëm për lëkurë të hapur deri në mesatare, Lumea Prestige nuk mund të përdoret për të trajtuar lëkurën e zezë dhe as për flokë të bardhë apo gri. Por mos u shqetësoni: pajisja IPL do të ndizet në ngjyrë portokalli nëse mendon se lëkura juaj është shumë e errët ose flokët tuaj shumë të hapur. Ai përdor gjithashtu një sensor që vlerëson tonin e lëkurës tuaj dhe rregullon cilësimet e tij për të arritur rezultatet më të mira.

Ne na pëlqen funksionaliteti me kabllo dhe pa kalifor i Lumea Prestige, kështu që nuk ka nevojë të rikarikoni pajisjen në gjysmë të rrugës së trajtimit.

Specifikimet kryesore
Lloji: IPL
Me kabllo apo pa kabllo: Te dyjat
Shtojcat: 4
Opsionet e intensitetit: 5

Braun Silk Expert Pro 5 PL5014: Lazeri me i Mire per Depilim IPL me cilësime të shumëfishta të intensitetit

Braun ka forcuar modelin më të fundit te Silk Expert Pro 5 në 400,000 pulse, ekuivalente me trajtimet me lazer të plotë të trupit për gati 28 vjet. Por kjo nuk është e vetmja veçori për të përfituar nga një ndryshim. Përveç faktit që dhjetë cilësimet e intensitetit të makinës për heqjen e qimeve IPL ju lejojnë të trajtoni me porosi çdo zonë të trupit sipas trashësisë së qimeve, ajo është përmirësuar në një dizajn kompakt dhe të lehtë që e bën më të lehtë mbajtjen gjatë përdorimit.

Besojini pajisjes për ta kryer punën shpejt dhe në mënyrë të sigurt, pasi ajo do të trajtojë të dyja këmbët në më pak se pesë minuta dhe do të rregullojë automatikisht çdo blic me tonin e lëkurës tuaj. Makina me kabllo mund të mos vijë me teknologjinë pa tel, por kablloja e saj bujare prej 9 metrash është mjaft e gjatë për të synuar me lehtësi qimet e padëshiruara.

Makina për heqjen e qimeve funksionon më mirë nëse përdoret një herë në javë për katër deri në 12 javët e para, e ndjekur nga një trajtim një herë në muaj për të ruajtur rezultatet.

Specifikimet kryesore
Lloji: IPL
Me kabllo apo pa kabllo: Me kabllo
Shtojcat: Jo
Opsionet e intensitetit: 10

Tria Hair Removal Laser 4X: Makina më e mirë për heqjen e qimeve me lazer

Tria Hair Removal është e vetmja pajisje lazer që është miratuar nga FDA për përdorim të sigurt në shtëpi. E krijuar për të ofruar heqje të përhershme të qimeve dhe jo reduktimin e tyre. Tria përdor një lazer me diodë që është më efektiv se makinat IPL. Ky lazer ka një gjatësi vale që depërton thellë në gjëndrën e qimeve, duke shkaktuar dëme të pariparueshme per qimet.

Tria vjen e pajisur me pesë cilësime intensiteti, ndaj zgjidhni një nivel më të ulët për dy trajtimet tuaja të para. Për ta bërë pak më të lehtë, Tria vjen me një xhel ftohës, të cilin mund ta aplikoni përpara laserit. Edhe pse nuk është thelbësore, kjo mund ta bëjë trajtimin pak më të rehatshëm.

Mendimet tona? Në mënyrë mbresëlënëse, Tria dha rezultate të dukshme pas trajtimit të dytë. Shumica e qimeve të padëshiruara u hoqën me qimet e mbetura që rriteshin përsëri shumë më të holla. Makina për heqjen e qimeve ishte e përkryer për t’u përdorur në fytyrë falë kokës së saj të vogël lazer, por ne menduam se një shtojcë më e madhe do të ishte më e përshtatshme për t’u përdorur në pjesë më të mëdha të trupit.

Specifikimet kryesore
Lloji: Lazer
Me kabllo apo pa kabllo: Pa kabllo
Shtojcat: Jo
Opsionet e intensitetit: 5

Iluminage Touch: Lazeri me i Mire per Depilim IPL për të gjitha ngjyrat e lëkurës dhe flokëve

Më në fund! Një makinë për heqjen e qimeve që mund të zhdukë qimet, pavarësisht nga toni i lëkurës dhe ngjyra e flokëve. Duke përdorur një teknologji të zgjuar me valë të dyfishta që kombinon IPL dhe radio frekuencë (RF), Iluminage Touch ofron reduktim të qetë dhe pa dhimbje.

Ka tre cilësime të intensitetit dhe vjen me një përshtatës precize që është krijuar për të synuar qimet në zona të ndërlikuara, si në buzën e sipërme ose rreth nishaneve dhe tatuazheve. Por ajo që vërtet e dallon Iluminage Touch nga pajisjet e tjera është shpejtësia e tij. Mund të trajtojë të gjithë trupin në më pak se 30 minuta, me dhjetë këmbë dhe nënsqetulla vetëm një.

Është ideale nëse planifikoni të ndani koston me një mik dhe të ndani makinën, pasi Iluminage Touch mund të përdoret gjithashtu për të hequr qimet në trupa të shumtë. Ai jep 300,000 impulse drite, të cilat duhet të jenë të mjaftueshme për disa përdorues, por nëse keni nevojë për më shumë, mund të blini fishekë zëvendësues Elos Quartz.

Specifikimet kryesore
Lloji: IPL dhe RF
Me kabllo apo pa kabllo: Me kabllo
Shtojcat: Jo
Opsionet e intensitetit: 3

Lazeri me i Mire per Depilim: Si ta blini dhe Gjithqka qe Duhet te Dini

Si funksionon një aparat për heqjen e qimeve me lazer?

Si drita pulsuese intensive (IPL) ashtu edhe makinat për heqjen e qimeve me lazer manipulojnë dritën për të dobësuar folikulat e flokëve derisa të mos rriten më. Drita përthithet nga pigmentet e errëta që gjenden në gjëndrat e flokëve, të quajtur melaninë, ku shndërrohet në nxehtësi. Kjo dëmton gjëndrën e flokëve për të ndaluar përgjithmonë rritjen e përsëritur.

Cili është ndryshimi midis makinave për heqjen e qimeve IPL dhe lazerit?

Një makinë për heqjen e qimeve me lazer lëshon një shpërthim të vetëm të dritës së kuqe për të hequr gjëndrën e qimeve. Makineritë IPL përdorin një spektër ngjyrash dhe gjatësi vale për të dobësuar dhe dëmtuar gradualisht flokët. Me një aparat për heqjen e qimeve IPL, do t’ju duhet ta trajtoni zonën disa herë dhe do të përjetoni një rritje të lehtë me vone perkunder atij me lazer.

A dëmtojnë makinat për heqjen e qimeve me lazer?

Po, përdorimi i një makine për heqjen e qimeve me lazer mund të dëmtojë, por gjithçka varet nga pragu juaj i dhimbjes dhe niveli i intensitetit që vendosni në pajisje. Disa e krahasojnë heqjen me lazer me një rrip gome që këputet në lëkurën e tyre, ndërsa të tjerë përjetojnë siklet të lehtë. E njëjta pjesë e lëkurës nuk do të lazerohet kurrë dy herë, por mund të jetë një proces i gjatë.

A janë makinat e heqjes së qimeve me lazer të përshtatshme për të gjithë?

Meqenëse drita përthithet nga melanina (pigmente të errëta që gjenden në qime), makineritë e heqjes së qimeve me lazer kanë tendencë të punojnë më mirë me qimet mesatare në të errët. Megjithatë, ka disa makina veçanërisht të përshtatshme për flokë më të bukur.

Mund të jetë e rrezikshme përdorimi i makinerive për heqjen e qimeve me lazer në lëkurë të errët, pasi ato mund të shkaktojnë çngjyrosje dhe hiperpigmentim. Megjithatë, kjo nuk është diçka për të cilën duhet të shqetësoheni, pasi makina do të bllokohet nëse mendon se lëkura juaj është shumë e errët ose flokët tuaj shumë të hapur.

A ka ndonjë gjë tjetër që duhet të di?

Mos depiloni para trajtimit, pasi folikuli duhet të ulet mbi lëkurë. Për rezultate më të mira, shumica e njerëzve këshillojnë që të përdorni makinën për heqjen e qimeve me lazer menjëherë pas rruajtjes. Gjithashtu, kini kujdes që të mos e përdorni makinën në zonat intime ose buzën e sipërme pasi lëkura është shumë delikate.

Ky ishte i gjithe informacioni se cili eshte lazeri me i mire per depilim dhe si mund ta zgjedhni ate per perdorime te ndryshme.