10 Karrige per tavoline ngrenie qe ju rekomandojmë

Kemi përmbledhur një listë me 10 Karrige per tavoline ngrenie qe jua rekomandojmë për ti blerë ne vitin 2021. Dhoma e ngrënies është ndoshta një nga dhomat më të rëndësishme në shtëpinë tuaj. Eshtë një vend për të ngrënë, por gjithashtu mund të shndërrohet në një zyrë ose një vend takimi për familjen brenda pak minutash. Ju do të dëshironi karrige ngrënie me jastëk për të mbështetur shpinën tuaj, ndërsa ende duket elegante, sepse ju do të shpenzoni shumë kohë atje.

Eshtë e lehtë të mbingarkohesh nga procesi i blerjeve kur ka kaq shumë karrige kuzhine në dispozicion në Amazon. Pas të gjitha, ju do të jetë ulur në këto karrige gjatë gjithë ditës, kështu që ata duhet të jenë sa më të qetë të jetë e mundur. Ju duhet të zgjidhni vendet që mbajnë kokën tuaj në përputhje me legenin tuaj, sipas Dr. Rahul Shah, MD, një kirurg ortopedik i certifikuar nga bordi dhe qafa. Vendet më të rehatshme, vazhdon ai, kanë për qëllim të mbështesin shtrirjen e mirë të shtyllës kurrizore. Nëse nuk e bëni këtë, muskujt tuaj do të marrin plogështinë për t’ju mbajtur në këmbë, gjë që mund të çojë në lodhje.

Cfarë i bënë karriget per tavolina buke të rehatshme?

Karriget per tavoline më të mira të ngrënies ofrojnë mbështetje lumbare dhe një shpinë të lakuar butësisht, duke ju lejuar të relaksoheni të qetë ndërsa tërhiqeni. Karriget tuaja të kuzhinës duhet të jenë të mbushura në mbështetëse ose vend, ose të dyja, përveç që kanë një dizajn ergonomik. Shah gjithashtu sugjeron të mendoni për lartësinë e karriges tuaj “për të pushuar siç duhet ijet dhe zonën e legenit.”

Zgjidhni karrigen më të madhe të ngrënies që i përshtatet stilit të jetës tuaj, dekorit ekzistues dhe buxhetit pasi të keni gozhduar ato elemente thelbësore. Nëse jeni duke kërkuar për disa ide, ne kemi vendosur një listë të karrigeve të njohura të ngrënies Në Amazon, me çmime që fillojnë me vetëm 100 dollarë për një palë.

Më e Mira në Përgjithësi: Christopher Knight Home Phinnaeus Ngrënie Karrige

Të rehatshme dhe klasike janë dy mbiemra që përshkruajnë me saktësi Karriget E Ngrënies Christopher Knight Phineas. Karriget, të cilat vijnë në një palë, kanë mbështetëse të rrumbullakosura bukur që djepin shpinën nga baza në qafë. Ato janë gjithashtu të dizajnuara me vende të gjera dhe jastekë të trashë në krye me një mbulesë të butë pëlhure që blerësit e quajnë “shumë mbresëlënëse.”Karriget me pamje tradicionale janë paksa të shqetësuara dhe kanë këmbë dekorative që i japin një nyje estetikës së vendit francez.

Më e mira për qmimin: CangLong Mid-Century Karrige për Ngrënie

Pavarësisht nëse jeni duke lëvizur në një vend të ri ose duke rindërtuar dekorin e shtëpisë tuaj, blerja e mobiljeve mund të jetë e kushtueshme. Për një opsion ergonomik me një çmim të përballueshëm (aktualisht nën $100 për një grup prej dy), merrni Parasysh Karriget E Ngrënies Të Shekullit Të Mesëm CangLong. Ata kanë një dizajn scooped dhe një shtresë shkumë poliuretani nga mbështetëse në vend për të gjithë-rreth jastëk. Blerësit janë të fiksuar me pamjen e saj të hijshme, të sofistikuar, zgjatjen e këmbëve dhe pamjen e jashtme të lehtë për t’u pastruar që fshin të pastër, e cila është veçanërisht e dobishme për ata me fëmijë.

Më e mira karrige prej druri: Safavieh Blanchard Spindle

Karriget prej druri bëjnë një punë të mirë për të sjellë një ndjenjë natyrore brenda. Ndërsa gjithmonë mund të shkoni në rrugën fshatar, Karriget E Ngrënies Safavieh Blanchard Spindle Do të duken të shkëlqyera për ngrënien e përditshme dhe festat e darkës. Edhe pse është bërë me dru gome të lehta, kjo karrige ka karakteristika ergonomike si hekurudha e saj e lartë që lakohet dhe mbështet shpinën, për të cilën blerësit thonë se vepron gjithashtu si një pushim i bukur i krahut. Blerësit thonë se gisht mbrapa dhe pak scooped vend lejon ata të qetë ” të ulen në këto karrige për një kohë të gjatë.”Edhe pse nuk ka jastekë të integruar, ju lehtë mund të shtoni tuajin.

HomePop Parsons Upholstered Karrige

Nëse jeni duke kërkuar për një karrige ngrënie me disa lartësi, këto karrige ngrënie Nga HomePop ofruar me një lartësi 38-inch Që Shah thotë se është ideale për të mbështetur kokën tuaj dhe për të mbajtur atë në linjë me legen tuaj. Karriget e veshur me susta vijnë në 30 ngjyra dhe stile të ndryshme, duke përfshirë ngjyrime të ngurta, forma gjeometrike dhe modele femërore damask. Këto karrige të mbështjellura janë kaq të njohura, ato kanë 1,786 vlerësime me pesë yje deri më sot.

Më moderne: GreenForest Acrylic Ghost Karrige

Këto karrige akrilike transparente Të Pyllit Të Gjelbër janë përkufizimi i cool. Këmbët kanë një dizajn Në Formë X nën sediljen që jep iluzionin se po lundroni — vetëm një prekje tjetër moderne që nuk do të merrni me karriget më bashkëkohore të ngrënies. Seti i katër, i cili vjen në ngjyrë të gjelbër, të qartë dhe kafe të lehtë, ka një vend të mbuluar që blerësit thonë se është i kënaqur me ose pa jastëk vendesh. Ajo gjithashtu ka një shpinë ergonomike për të mbajtur trupin tuaj të përqendruar dhe në vend ndërsa darkon me familjen.

Rivet Malida Mid-Century Modern Karrige Kuzhine

Pamja moderne e shekullit të mesëm është e rrënjosur në vitet ’40 dhe’ 50, por dizajni është ende popullor edhe sot e kësaj dite falë funksionalitetit të tij dhe stilit të ftohtë, retro. Karrigia E ngrënies Rivet Malida u krijua me stilin klasik arkitektonik në mendje, duke shfaqur një formë kutie, mbështetëse krahu me krahë dhe këmbë druri të ngushtë. I gjithë vendi është bërë gjithashtu me një mbushje të butë për të mbështetur trupin tuaj.

Signature Design by Ashley Realyn Karrige per tavoline ngrenie

Nëse jeni duke kërkuar për një grup karrige që do të shkojë me dekor tuaj shtëpi në fermë, ky grup Nga Dizajni Nënshkrim Nga Ashley ka një dritë, look pikëlluar që disi duket i qetë dhe i sofistikuar në të njëjtën kohë. Ajo ka një hekurudhë mjaft të lakuar të lartë dhe këmbët e kthyera që nxjerrin estetikën qetësuese të vendit (aka cottagecare). Lakimi promovon te ulurin drejtë, dhe ajo ka një vend të madh veshur me susta për të mbështetur shpinden tuaj.

Roundhill Furniture Habit Tufted Parsons Dining Chairs

Me ngjyra delikate mod, një top mbështjellë, dhe një dizajn tufa-tufa, këto karrige ngrënie Nga Roundhill Mobilje Zakon do të sjellë një ndjenjë të hijeshi në dhomën tuaj ngrënie. Karriget kanë një shpinë të lartë, Për të cilën Shah thotë se mund të jetë më e rehatshme për ata që përjetojnë artrit në ije. Jo vetëm që dizajni i tufës duket elegant, por gjithashtu mban jastëkun e pasmë në vend, kështu që nuk do të përjetoni fundosje pas disa vitesh. (Kjo definitivisht nuk do të jetë e mirë për shpinë!)

Seti I Mobiljeve Roundhill ka mbi 3,200 vlerësime me pesë yje nga blerësit që thonë se këto karrige ofrojnë amortizim dhe mbështetje të mirë. Dikush madje thotë se i dha dhomën e tyre të ngrënies një ” ndërrojë pamjen.”

Më unikja: Armen Living Summer

E bërë me një dizajn unik të hapur, Karrigia Verore Armen Living ju jep hapësirë të mjaftueshme për t’u futur në sedilje ndërsa mbështetet nga mbështetësja e mbështjellur. Dizajni i konturuar përforcon qëndrimin e mirë të shpinës, dhe krahët janë një prekje e bukur pa marrë shumë hapësirë, e cila është ideale për ata që janë në shtëpi të vogla. Blerësit i duan thekset prej druri dhe modelin modern të shekullit të mesëm. Plus ajo vjen në pesë ngjyra të ndryshme, duke përfshirë këtë ngjyrë emocionuese ulliri. Kjo karrige per tavoline ngrenie është më unikja ne listen tonë dhe jua rekomandojmë nëse po e ndjekni bukurinë e dizajnit.

Meridian Furniture Karina Velvet Karriga kuzhine per ngrenie

Për një faktor të madh “wow”, nuk mund të gaboni me një karrige të shkëlqyeshme prej kadifeje Gatsby-esque. Me ngjyrën e saj verbuese të smeraldit dhe këmbët prej ari, Seti magjepsës I Karrigeve Të Ngrënies Karina Meridian Furniture Ka një mënyrë për të tërhequr të gjithë vëmendjen ndaj tij. Ju gjithashtu do të doni se sa i qetë është karrigia falë jastëkut të sediljes me kënd dhe mbështetëses së zbrazët që pozicionon trupin tuaj në mes, për të cilën Shah thotë se do të parandalojë lodhjen e muskujve. Blerësit Amazon konfirmojnë karrige lux japin mbështetje të mirë mbrapa dhe janë ” absolutisht me vlerë të parave.”

Perfundimi

Ndryshe nga karriget tona të vlerësuara TË zyrës WFH, grupi normal i karrigeve të ngrënies duhet të strehojë një gamë të gjerë bishtash (jo vetëm tonat), të bashkëjetojnë nën një tryezë dhe të duken aq të mrekullueshme sa ndjehen. Në varësi të zakoneve të ngrënies së familjes suaj, duhet të mendoni nëse ata mund të tolerojnë njollën e rastit të ushqimit ose nëse duhet të vishen Në Scotchguard. Në përgjithësi, çdo zonë që jetojnë ka kërkesa të ndryshme karrige ngrënie, dhe ne kemi zbuluar një bollëk të një-e-nje-lloj karrige që plotësojnë këto kërkesa, sipas vlerësimeve përçart.

Ju nuk mund të jepni shumë mendime për karriget e ngrënies kur mendoni të dekoroni shtëpinë tuaj (jo në fillim, gjithsesi). Eshtë shumë më e lehtë të përqendrohesh në artikujt me bileta të mëdha si një tryezë ose një divan, por karriget janë një pjesë thelbësore e hapësirës tuaj të ngrënies-dhe zgjedhja e atyre të duhura mund të bëjë ose prishë një hapësirë.

Nga stilet e cilësisë së mirë deri tek modelet jo tradicionale dhe gjithçka në mes, ka një numër tronditës të madh të karrigeve të ndryshme të ngrënies atje për t’iu përshtatur çdo stili dekor.