8 Gardh me Gjethe Artificiale per Shtepine tuaj

Keni ndertuar nje shtepi te re apo vetem po kerkoni qe te beni renovime ne shtepi dhe tani po kerkoni gardh me gjethe artificiale por nuk po gjeni produktet e mira. Në rast se jetoni rreth fqinjëve të zhurmshëm, ose banoni në një zone urbane të ngushtë me shume makina që ju bën të dëshironi një hapësirë ​​të gjelbër dhe të qetë për të menduar, atëherë merrni parasysh blerjen e gardheve të privatësisë nga gjethet artificiale. Këto produkte janë krijuar posaçërisht për t’u ofruar individëve të tillë vetminë për të cilën kanë dëshiruar.

Gardhet vijnë në forma dhe madhësi të ndryshme që variojnë nga gardhe individuale me shirita deri te panelet e plota me gjethe te shumta. Për më tepër, procesi i instalimit është vertete shume i thjeshtë. Duke e pajisur veten me informacionin e duhur, do të jeni të sigurt se do të merrni një model afatgjatë qe do i qendroj kohes.

Një gardh me dredhkë artificiale me cilësi të lartë përmban materiale rezistente ndaj shiut dhe vjen në një dizajn elegant që i përshtatet shumicës së shtëpive. Pershkak se ka shumë modele në treg, atehere bëhet sfiduese qe të zgjidhni një gardh që është ideal për shtëpinë tuaj. Si i tillë, ne kemi bërë punën për ju duke nxjerrë në pah modelet më të mira që mund të konsideroni të blini. Lista e mëposhtme merr në konsideratë çmimin, rishikimet në internet dhe materialet e ndërtimit për të paraqitur produkte cilësore. Këtu janë 10 gardhet më të mira të intimitetit nga gjethet në rishikimet e vitit 2021.

Lista jonë me top 8 Gardh me Gjethe Artificiale qe i rekomandojme ne vitin 2022

Berrywho Gardh Dekorativ me Gjethe

Gardh dekorativ me gjethe Berrywho ofron një ekran artificial të privatësisë që përmban gjethe dredhkë me pamje realiste. Kjo njësi është projektuar posaçërisht për t’ju dhënë privatësi shtesë ndërsa shikoni diellin ose relaksoheni në kompleksin tuaj. Gjethet janë bërë nga materiale poliesteri rezistente ndaj zbehjes, të cilat shtojnë një theks natyral dhe delikate për çdo pronë. Gjithashtu, gardhet kanë një rrjet të trashë ekrani që siguron privatësi nga fqinjët e zhurmshëm.

Përveç kësaj, gardhet e privatësisë Berrywho Sunshades janë të lehta, duke i bërë kështu një zgjedhje ideale për njerëzit që duan privatësi të shtuar në oborrin e shtëpisë së tyre. Procesi i instalimit është i shpejtë dhe i drejtpërdrejtë në shumicën e gardheve prej metali ose druri. Me këtë gardh, mund të jeni të sigurt për një botë natyrore të gjelbër në shtëpi.

Gardh Dekorativ AGJIDSO Artificial Ivy Hedge Privacy Screen

Këtu vjen një gardh dekorativ i mrekullueshëm intimiteti me gjethe dredhkë që duket jashtëzakonisht i vërtetë. Modeli është projektuar duke përdorur materiale poliesteri rezistente ndaj motit që janë të përdredhur në kafaz prej druri të shelgut. Modaliteti mund të shtrihet për t’iu përshtatur zonës së synuar. Mund të mbulojë 3 me 6 këmbë kur hapet plotësisht. Gjithashtu, funksioni i rezistencës ndaj rrezeve ultraviolet do të sigurojë që modeli të mos përballet ose të griset lehtë.

Ju mund ta instaloni gardhin ose horizontalisht ose vertikalisht për të shtuar privatësinë ose për të dekoruar murin tuaj. Gjithashtu, i lejon përdoruesit të lidhin më shumë Ivy Trellises në rast se dëshironi prezantime më të gjata. Gardhi i ofron përdoruesit dy zgjedhje; gardhe të vetme ose të dyanshme në varësi të nivelit të trashësisë tuaj të preferuar. Për më tepër, nuk kërkohet asnjë prerje ose ujitje!

Gardh Rrethues me gjethe MARTHA&IVAN Ivy Artificial 

Ky gardh rrethues Martha&Ivan është një gardh i shkëlqyer privatësie me gjethe që është bërë nga materiale poliesteri të cilësisë së lartë. Njësia artificiale imiton venat e vërteta të gjetheve për të ofruar një pamje më realiste. Është krijuar për të krijuar një mjedis më të qetë dhe natyror. Gjethet e gjalla do ta bëjnë ballkonin komod, ndërkohë që do të përmirësojnë pamjen e përgjithshme të shtëpisë tuaj.

Kjo dredhkë me gjelbërim artificial mund të përdoret si brenda ashtu edhe jashtë. Është zgjedhja ideale në rast se dëshironi një gardh privatësie, të ndërtoni një mur ose të maskoni zona si mure me njolla. Ky gardh është gjithashtu i dobishëm gjatë ngjarjeve të veçanta si festivale, dekorime kopshtesh dhe dasma. Instalimi është gjithashtu i shpejtë dhe nuk do t’ju marrë shumë nga koha juaj.

Gardh Dekorues IBETEK Artificial Ivy Privacy Screen

Gardh Dekorues IBETEK është një markë me reputacion që përpiqet të ofrojë produkte me cilësi të lartë. Këto gjethe artificiale do t’ju sigurojnë me një pamje natyrale që do të ofrojë një ndjesi lulëzimi në hapësirën tuaj të jashtme dhe të brendshme. Përveç kësaj, ato nuk kërkojnë ujitje, duke i bërë kështu shume të lehta për t’u mirëmbajtur. Me këtë gardh privatësie, mund të jeni të sigurt për një hapësirë estetike tërheqëse për t’u çlodhur në shtëpi.

Është gjithashtu ideale për dekorimin e oborrit të shtëpisë. Gjethet janë të vendosura afër për të bllokuar rrezet e diellit të ashpër duke lejuar një rrjedhje të shkëlqyer të ajrit përmes rrjetës. Gjethet realiste do t’ju sigurojnë një mur ose gardh me gjelbërim të përhershëm. Pavarësisht nëse zgjidhni ta përdorni si sfond për ngjarje ose për qëllime privatësie, kjo njësi është një mënyrë funksionale dhe e freskët për të dekoruar shtëpinë tuaj.

Gardh rrethues hekuri me gjethe Artificial IVY HEDGE, roll, privacy screen for garden fence

Dëshironi një gardh rrethues hekuri artificial që përmban gjethe me pamje realiste dhe ende ofron privatësi? Nëse po, atëherë mos shikoni më larg se Ivy Hedge Artificial. Ky produkt karakterizohet me gjethe realiste të bëra nga material poliestër cilësor. Si i tillë, ai do të shtojë një dizajn dekorativ natyral në shtëpinë tuaj. Funksionon mirë si brenda ashtu edhe jashtë. Gjithashtu, ai lejon një gamë të gjerë aplikimesh, duke përfshirë oborret e shtëpisë, peizazhit dhe vendkalimet.

Me bllokim 99%, kjo njësi do të garantojë një gardh dredhkë që nuk mund te shikohet nga ana tjeter. Gjithashtu, ka një mbështetje rrjetë për funksionalitet më të mirë. Gardhi i privatësisë është i lehtë për t’u instaluar dhe do të garantojë privatësi shtesë në oborrin e shtëpisë ose ballkonin tuaj.

Gardh plastik artificial me gjethe TongICheng Artificial Hedge

Gardh Plastik Artificial me gjethe TonglCheng Artificial Hedge është një produkt me cilësi të lartë që përmban materiale polietileni 100% të pastër. Ai gjithashtu karakterizohet me stabilizimin standard UV për funksionalitet më të mirë. Njësia do të ofrojë bllokim të shkëlqyer të dukshmërisë falë shtresave të dyfishta. Kjo njësi do të stimulojë një pamje natyrale jashtë me gjelbërimin e ëmbël.

Gjethet e kësaj njësie janë të lidhura fort në një panel rrjetë për të garantuar disa vite përdorim. Për më tepër, gjethet janë të përhapura mirë për të siguruar ajër të mjaftueshëm duke ofruar ende privatësi. Nuk kërkohet mirëmbajtje dhe mund t’i pastroni gjethet duke përdorur një leckë të butë. Për më tepër, ky model është pa erë dhe një zgjedhje me kosto efektive për gardh me gjethe artificiale.

 • Fence Faux Ivy gjithashtu mund të mbrojë privatësinë tuaj dhe të parandalojë fqinjët dhe kalimtarët të shikojnë kurioz shtëpinë tuaj
 • Gardhi I Gjetheve të gjelbërta mund të mbajë një pamje me gjelbërim të përhershëm gjatë gjithë vitit pa lotim dhe krasitje, e cila është e lehtë për tu pastruar dhe mirëmbajtur
 • Mbrojtja artificiale është bërë kryesisht prej plastike miqësore me mjedisin, pa erë dhe të qëndrueshme, rezistente ndaj temperaturave të larta dhe temperaturës së ulëtdhe dhe nuk do të zbehet nën diell dhe trazim
 • Muri Artificial i bimëve gjithashtu mund të veprojë si një xham për të zvogëluar zhurmën e rrugës dhe për t’ju bërë të relaksoheni
 • Gardhi i privatësisë mund të lidhet dhe shkurtohet pa probleme dhe ka fleksibilitet të mirë dhe mund të përkulet

Gardh me gjethe HIEEFI Artificial Leaves Hedge Panels

Gardhet me gjethe artificiale të privatësisë HIEEFI vijnë në copa prej 6 ose 12 në varësi të madhësisë së murit tuaj. Gjashtë pjesët (20″ me 20″) janë mjaft të mëdha për të mbuluar sipërfaqe deri në 16 metra katrorë. Gjethet do të garantojnë një pamje luksoze në çdo oborr të shtëpisë. Kompleti gjithashtu krenohet me një rrogoz të rëndë që është mjaft fleksibël për të ofruar gjethe natyrale në muret tuaja.

Për më tepër, këto nuanca të bukura jeshile janë bërë posaçërisht për të kopjuar drurin e vërtetë të gjallë të boksit. Duke blerë këto panele me gjelbërim artificial, mund të siguroheni për një peizazh të mrekullueshëm dhe të përdorni ende gardhin e gjethit të rremë për qëllime të privatësisë. Ata gjithashtu do të parandalojnë zbehjen, duke ju siguruar kështu përdorim shumëvjeçar.

 • Sfondi Dekorativ i barit të rremë përshtatet në mënyrë të përkryer me dekorimin në shtëpi dhe e kthen kopshtin tuaj në Një Kopsht Sekret
 • Lëndina artificiale me gjelbërim natyral është ideale për dekorimin e gjelbërimit të brendshëm dhe sjell ambientin me gjallëri
 • Paneli mbrojtës Artificial është bërë kryesisht nga MATERIALI PE REZISTENT NDAJ UV, i papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga era, miqësor ndaj mjedisit dhe I qëndrueshëm i BËRË për jetë të gjatë shërbimi
 • Faux Ivy fence është e lehtë për të instaluar dhe mund të shkurtohet dhe të lidhur lakuar në çdo mur apo gardh
 • Muri Artificial i bimëve është i lehtë, por ka një densitet dhe stabilitet të lartë, është shumë i përshtatshëm për të mbuluar peizazhe të shëmtuara dhe për t’i kthyer ato në një pamje të re me një pamje natyrale të gjelbër

Gardh druri me gjethe artificiale Ohomr Artificial Hedge Green Leaf Faux Ivy Privacy Fence Plant Wall Fake Grass

Në rast se keni një zonë me formë të çuditshme ose thjesht ju pëlqejnë projektet artizanale, atëherë mendoni të blini Ohomr Artificial Hedge Green Leaf  Kafallë dekorative. Materialet rezistente ndaj motit, ujitjes, etj do të parandalojnë çdo formë grisjeje ose zbehjeje. Gjithashtu, dredhka artificiale ngjitet fort në një kornizë, duke parandaluar kështu rënien e gjetheve. Kjo njësi përmban një bazë rrjetë jeshile që ofron privatësi shtesë. Për më tepër, mund ta hiqni, ta prisni dhe ta lidhni në korniza duke përdorur lidhjet e dhëna me zinxhir.

Njësia përmban materiale miqësore me mjedisin; kështu, nuk do të lëshojë asnjë lëndë toksike në mjedis. Gardh me gjethe artificiale 100% i privatësisë është i përshtatshëm për gardhe të jashtme, oborr spanjol dhe ballkon. Pamja natyrale do të vazhdojë të ofrojë mungesë shikimi përmes privatësisë. Lidhjet me zinxhir, së bashku me kornizën mbështetëse, lejojnë instalimin e lehtë. Ju gjithashtu nuk keni nevojë të ujisni ose të shkurtoni gardhet.

 • Muri Artificial i bimëve gjithashtu mund të veprojë si një xham për të zvogëluar zhurmën e rrugës dhe për t’ju bërë të relaksoheni
 • Mbrojtja artificiale është bërë kryesisht prej plastike miqësore me mjedisin, pa erë dhe të qëndrueshme, rezistente ndaj temperaturave të larta dhe temperaturës së ulëtdhe dhe nuk do të zbehet nën diell dhe trazim
 • Gardhi i privatësisë mund të lidhet dhe shkurtohet pa probleme dhe ka fleksibilitet të mirë dhe mund të përkulet
 • Gardhi I Gjetheve të gjelbërta mund të mbajë një pamje me gjelbërim të përhershëm gjatë gjithë vitit pa lotim dhe krasitje, e cila është e lehtë për tu pastruar dhe mirëmbajtur
 • Fence Faux Ivy gjithashtu mund të mbrojë privatësinë tuaj dhe të parandalojë fqinjët dhe kalimtarët të shikojnë kurioz shtëpinë tuaj

Si të zgjidhni gardhet më të mira me gjethe

Gardhet e intimitetit te bera nga gjethet të dredhkës artificiale janë produkte të shkëlqyera për çdo person që dëshiron të zbukurojë shtëpinë e tij duke marrë ende privatësinë që dëshiron. Megjithatë, me shumë marka në treg, bëhet e nevojshme të shikoni disa karakteristika të rëndësishme për të blerë gardhe cilësore. Më poshtë janë faktorët kryesorë që duhen marrë parasysh përpara se të blini gardhe të intimitetit të dredhkës.

Pesha

Pesha është një faktor i rëndësishëm për t’u marrë në konsideratë kur blini gardhe me gjethe artificiale. Modeli që blini nuk duhet të jetë shumë i rëndë. Merrni parasysh njësitë e lehta, sepse ato janë të lehta për t’u transportuar. Kështu, përpara se të vendoseni në ndonjë gardh, sigurohuni që të jetë i lehtë dhe më i lehtë për t’u përdorur.

Madhësia

Ashtu si çdo aksesor tjetër në treg, gardhet e gjetheve artificiale janë në një gamë të gjerë madhësish. Para se të bëni ndonjë blerje, mendoni për zonën ku planifikoni të përdorni gardhin. Duke vepruar kështu, do të përcaktoni nëse keni nevojë për një mbulesë të madhe apo të vogël. Gjithashtu, merrni parasysh leximin e rishikimeve në internet në lidhje me madhësitë e gardhit për të marrë një ide të qartë për madhësitë e tyre.

Qëndrueshmëria

Qëndrueshmëria e gardheve nga gjethja e rreme varet nga materialet e përdorura në ndërtim dhe në procesin e prodhimit. Gjithmonë konsideroni materiale të qëndrueshme që do t’ju zgjasin gjatë. Gjithashtu, modelet e qëndrueshme do t’ju kursejnë koston e zëvendësimit të shpeshtë të gardhit tuaj.

Garancia

Garancia është një konsideratë jetike për çdo person që dëshiron gardhe cilësore artificiale të privatësisë. Sigurohuni që garancia e një prodhuesi mbështet modelin që blini. Në rast se produkti i mungon garancia, atëherë më mirë të merrni parasysh opsionet e tjera në treg. Garancia do t’ju mbulojë në rast se artikulli prishet brenda periudhës së caktuar.

Konkluzioni

Ja ku e keni! Ju nuk duhet të prisni që gardhet natyrore me gjethe të rriten për të marrë privatësinë e dëshiruar në oborrin tuaj. Lista e mësipërme ka shqyrtuar gardhet më të mira me gjethe artificiale. Të gjitha këto modele do të garantojnë një mbulesë të gjelbëruar të bimësisë artificiale, pa përfshirë proceset e mbjelljes, krasitjes ose ujitjes që kërkon shumë kohë. Përveç kësaj, përzgjedhja ofron opsione të ndryshme për të zgjedhur, nga rrethojat tërësisht bllokuese deri te një model më i hapur. Blini ndonjë nga këto modele dhe mund të relaksoheni duke ditur se keni një gardh privatësie cilësore nga dredhkë artificiale.