9 Top Mbulesa tavoline buke me grep për vitin 2021

Ndërsa mbulesat e tavolinave kanë një funksion shumë praktik, ato shërbejnë për të mbrojtur tryezën tuaj nga derdhjet dhe shqyerjet. Ato janë gjithashtu të vlefshme për një arsye krejtësisht të ndryshme që thjesht duken mirë! Prandaj hidhini një sy listes tonë me top 9 mbulesa tavoline buke me grep per vitin 2021. Për festat elegante të darkës, mbulesat e tavolinave të shtypura janë një domosdoshmëri për të sjellë pamjen tuaj të tavolinave në majën e luksit. Por për përdorim të përditshëm, ka shumë për të dashur në lidhje me dridhjet e rastësishme të mbulesave të tavolinave.

Lexoni kete artikull për të gjetur disa karrige qe ju pershtaten mbulesave: Karrige per tavoline ngrenie

Liri është një material luksoz dhe i adaptueshëm që rrudhet lehtë, duke i dhënë mbuleses një pamje të relaksuar. Kjo është arsyeja pse, kur bëhet fjalë për mbulesa tavoline, është pëlhura e përsosur për dreka në oborr apo edhe një darkë të bukur, romantike për dy. Nëse dëshironi të shfrytëzoni mbulesat e tavolinave tuaja prej liri në një situatë më formale, rrudhat mund të hekurosen shpejt për një pamje të rregullt dhe të rregullt.

Mbulesat më të mira të tavolinave prej liri mund të gjenden këtu.

9 Mbulesa tavoline buke me grep që duhet ti bleni tani!

Më e mira: H&M Washed Linen Tablecloth

Mbulesë Tavoline H&M E Thjeshtë, e qëndrueshme dhe e përballueshme. H&M është një zgjedhje fantastike për pothuajse të gjithë. E bërë nga liri 100 për qind me skaje të qepura dyfish, është pikërisht ajo që po kërkoni nëse doni atë stil të shtruar, të ajrosur, pak të rrudhur.

Eshtë në dispozicion në gjashtë ngjyra neutrale, duke përfshirë një rozë të skuqur dhe jeshile të lehtë kaki, kështu që ju keni disa mundësi përtej të bardhës themelore dhe beige (megjithëse ato janë atje nëse i dëshironi). Është në dispozicion vetëm në një madhësi, 55 x 94 inç, e cila punon për tavolina mesatare ngrënie që vend 6-8 njerëz. Dhe nëse doni të plotësoni tavolinen, H&m gjithashtu shet peceta prej liri që përputhen.

Ma e mira per qmimin: Latitude Run Anastasio Solid Color Linen Tablecloth

Fjalët “buxhet” dhe “liri” zakonisht nuk shkojnë krah për krah, kështu që nëse doni të kurseni para, atëherë duhet të përqendroni kërkimin tuaj në peshqire të përzier me liri. Por mos u shqetësoni, Mbulesa E Tavolinës Anastasio E Latitude Run ka ende strukturën e bukur të lirit, plus bonusin e shtuar për të qenë njollë dhe rezistente ndaj ujit, gjithashtu.

Kjo mbulesë tavoline e përballueshme vjen në shtatë ngjyra të ndryshme, nga klasikët si e bardha dhe bezhë deri tek opsionet më të guximshme si jeshile pranverore dhe e kuqe. E vetmja gjë që mungon janë rrudhat e dashura të liri të vërtetë-kjo mbulesë tavoline është rezistente ndaj rrudhave, e cila është një lajm i shkëlqyeshëm për njerëzit që e duan ndjenjën e lirit, por jo ngërçet.

Ma e mira e madhe: Pottery Barn Mason Oversized Linen Tablecloth

Çdo gjë në Lidhje Me Mbulesë Tavoline Prej Liri Të Tepërt Me Murator Të Hambarit Të Qeramikës është e thjeshtë, e ajrosur dhe e bukur—kjo është arsyeja pse është e vështirë të rrahësh. E bërë nga 100 për qind liri, kjo mbulesë tavoline vjen në tre ngjyra për t’iu përshtatur stileve të shumta të dekorit, dy prej të cilave mund të personalizohen me një monogram ose emër.

Në 70 inç të gjerë dhe 108 inç të gjatë, kjo mbulesë tavoline është pak e tepërt, dhe është më e mira për tavolina më të mëdha që përshtaten me tetë persona. Sidoqoftë, ajo pëlhurë shtesë gjithashtu e bën atë super të gjithanshëm. Hidheni atë mbi një tryezë më të vogël dhe lëreni të varet në mënyrë elegante mbi anët, ose prisheni për festat e darkës kur nxirrni gjethe shtesë të tryezës për të bërë më shumë vend për mysafirët tuaj.

Ma e mira e rrumbullaket: Williams Sonoma Italian Washed Linen Round Tablecloth

Keni një tryezë të rrumbullakët? Mbulesa E Rrumbullakët Prej Liri italiane Nga Williams Sonoma është zgjedhja për ju. Vetë liri është ajo që e bën këtë produkt të dallohet, është bërë nga një kompani familjare në Itali, DHE ËSHTË STANDARD 100 nga oeko-TEX certifikuar, që do të thotë se është i lirë nga substancat e dëmshme. Siç është rasti me linjat luksoze, kjo mbulesë tavoline do të vazhdojë të bëhet më e butë dhe më e butë me larje.

Kjo mbulesë tavoline vjen në tre ngjyra klasike—liri të bardhë, natyral dhe marinë-dhe mat 90 inç në diametër. Kjo do të thotë se është më mirë për tavolina të rrumbullakëta që matin 55 – deri në 70-inç në diametër, megjithëse mund ta përdorni në tavolina më të vogla nëse nuk e keni parasysh shumë hapesiren.

Ma e mira e rrafshet: Solino Home Athena Linen Tablecloth

Tabelat katrore, edhe pse më pak të zakonshme, nuk lihen jashtë argëtimit kur bëhet fjalë për mbulesat e tavolinave prej liri—shikoni Mbulesën E Tavolinës Athena Të Solino Home, e cila jo vetëm që është e përballueshme, por gjithashtu vjen në një gamë mjaft mbresëlënëse të ngjyrave dhe madhësive—20 ngjyra dhe 12 madhësi gjithsej, për të qenë të sakta.

Secila prej tyre është punuar me dorë, duke shtuar cilësinë e saj luksoze, megjithatë është ende shumë e përballueshme në krahasim me produktet e ngjashme. Nëse jeni duke kërkuar për një mbulesë tavoline katrore, kjo vjen në dy madhësi katrore: 52 x 52 inç dhe 60 x 60 inç. Jo çdo ngjyrë vjen në një madhësi katrore pse, kështu që sigurohuni që ju kontrolloni të dyfishtë, ndërsa ju shfletoni.

Ngjyrat ma te mira: Celina Mancurti Handmade Linen Tablecloth

Mbulesat e tavolinave prej liri shpesh vijnë në ngjyra klasike, të thjeshta—mendoni të bardhë, bezhë dhe marinë-por nëse doni një stil më të guximshëm, ka mundësi atje. Merrni për shembull mbulesat e tavolinave Të Celina Mancurti, të cilat vijnë në një blu të butë indigo, një skuqje të zbehtë dhe të kuqe të gjallë. (Edhe pse nëse doni diçka më klasike, Food52 gjithashtu shet një version natyral të tërshërës, të cilin mund ta shikoni këtu.)

Mancurti, një artizan me qendër në Tampa, Florida, qep me dorë secilën prej tekstileve të saj, duke përfshirë praktikat eko-miqësore për të krijuar një produkt të qëndrueshëm. Kjo mbulesë tavoline vjen në tre madhësi që variojnë nga 55 x 55 inç, 70 x 55 inç dhe 110 x 55 inç, dhe mund të kompletohet me peceta tavoline që përputhen, të disponueshme Në Food52.

Mbulesa tavoline buke me grep ma e mirë: Birch Lane Parthenia Hemstitched Tablecloth

Dëshironi diqka ekstra shtesë me mbulesën tuaj të tavolinës? Konsideroni të blini një produkt me detaje hemstitch, një thur dekorativ të hapur që shton pak entuziazem në një tekstil. Ju do të doni Parthenia Hemstitched Mbulesë Tavoline Thupër Lane-së, e cila palë ka një ngjyrë fshatare dhe ngjyrë bezhë me dhunti të hemstitqing për një pamje të rastësishëm por të rafinuar.

Kjo mbulesë tavoline është bërë nga një përzierje prej liri dhe poliesteri, dhe vjen në gjashtë madhësi të ndryshme (të gjitha drejtkëndëshe). Për mirëmbajtje, ju mund të larë makinën dhe bie thatë këtë mbulesë tavoline—ose ju mund të thatë të pastër atë në qoftë se ju do të preferoni.

Ma e mira e punuar prej dore: Creative Women Stone Washed Linen Tablecloth

Ndërsa Mbulesa E Tavolinës Së Larë Me Gurë Të Grave Krijuese është me të vërtetë e bukur, është historia pas produktit që me të vërtetë bie në sy. Partnerët E Grave Krijuese të markës tekstile me artizane femra në Etiopi, Guatemalë dhe Kenia për të krijuar linja të endura me dorë në ngjyra të mrekullueshme duke përdorur metoda tradicionale.

Tekstilet më pas lahen me gurë lumi për të krijuar një produkt përfundimtar ultra të butë-në këtë rast, një mbulesë tavoline! Hem i papërfunduar i jep kësaj mbulesë tavoline një pamje edhe më të rastësishme, dhe West Elm në të vërtetë thotë që ju gjithashtu mund ta përdorni atë si një hedhje të lehtë. Kush nuk e do një produkt të mirë për shumë qëllime?

Ma e mira per festa: Saro Beige Joyeuses Fetes Pinecone and Holly Tablecloth

Nëse nuk jeni një përdorues i madh i mbulesës së tavolinës në jetën tuaj të përditshme, konsideroni të prishni një për një rast të veçantë-si një darkë e madhe familjare gjatë pushimeve. Mbulesa tavoline Prej liri Joyeuses Me temë Krishtlindjesh Fetes nga Saro është e qëndisur me dore dhe e gatshme për një pamje festive. Megjithatë, nuk është tepër formale, me një ngjyrë liri natyrale që i mban gjërat pak më fshatar.

E bërë nga një përzierje prej liri dhe poliesteri, kjo mbulesë tavoline mund të lahet me makinë dhe të thahet pas darkës tuaj të Madhe Të Krishtlindjeve, pastaj hekuroset dhe paloset për t’u larguar deri në sezonin e ardhshëm të festave.

Si ta zgjidhni mbulesen e duhur per tavoline buke

Kërkohet pak aritmetikë kur zgjidhni madhësinë e duhur për tryezën tuaj të ngrënies. Sigurohuni që i dini dimensionet e tryezës tuaj përpara se të vendosni për sasinë e rënies që dëshironi. (“Drop” i referohet se sa leckë do të varet mbi tryezë.) Lartësia e zakonshme është midis 6 dhe 10 inç, kështu që zgjidhni bazuar në preferencat tuaja specifike. Ju do të duhet të kryeni dy llogaritje për një tabelë drejtkëndëshi: Shtoni gjatësinë e tabelës pasi të shumëzoni rënien e dëshiruar me dy. Përsëriteni me gjerësinë e tryezës dhe do të keni përmasat e përsosura të mbulesës së tavolinës. Për një tryezë të rrumbullakët, përdorni diametrin e tryezës në vend të gjatësisë.

Ndërsa një mbulesë tavoline neutrale mund të mbahet e thjeshtë, ka disa mënyra për t’i dhënë një mbulesë tavoline prej liri pak më shumë individualitet. Disa kanë vrima, ndërsa të tjerët kanë skajet nevrikosur për një vështrim edhe më të rastësishëm. Ju gjithashtu mund të eksperimentoni me tone neutrale ndaj ngjyrave si e bardha dhe bezhë janë të përjetshme, por opsionet më moderne si blu ose pelushi do ta shndërrojnë tryezën tuaj të ngrënies në një pjesë të vërtetë fokusi në shtëpinë tuaj.