Top 10 Pizhama per femra që i rekomandojmë në vitin 2021

Pizhamat, besojeni ose jo, mund të ndreqin ose të prishin gjumin e një nate çlodhëse. Veshja e një maice të vjetër dhe të lodhur mund të duket opsioni më i përshtatshëm, por nëse tashmë po shpenzoni para për dyshekun, çarçafët dhe jastëkët tuaj, pse të mos e trajtoni veten edhe me disa pizhama per femra? Konsideroni këtë: të brendshmet tuaja janë gjëja më e afërt me lëkurën tuaj, dhe rrëshqitja në çiftin e saktë gjatë natës do t’ju vërë në humor për të fjetur.

Laboratori I Tekstileve ‘Good Housekeeping Institute’ shqyrton pizhame për qëndrueshmëri, rehati dhe aspekte të tjera të performancës që mund të zbatohen për lloje të caktuara, të tilla si rregullimi i temperaturës, në mënyrë që të përcaktohen rrobat më të rehatshme të gjumit.

Ekspertët Tanë Të Laboratorit i vendosën ato përmes hapave të tyre, dhe ne kërkuam ndihmën e testuesve për të dhënë komente të mëtejshme pasi i provuan në shtëpi. Zgjedhjet tona kryesore janë fitues nga testimi ynë, stilet e njohura nga markat e njohura dhe të preferuarat e konsumatorit me vlerësime të ndezura. Disa prej tyre madje mund të vishen gjatë ditës si veshje të rehatshme të dhomës.

Pizhamet më të mëdha për zonjat mund të gjenden Në Amazon, duke përfshirë grupe pizhamash nga biznese të qëndrueshme, pizhame mëndafshi të vërtetë, dhe të lira e të vlerësuara:

Pizhama per femra te rehatshme dhe kualitet per gjume te rehatshem

Set i Pizhamave Me Mëngë Të Gjata

Ky set i shituri më I mirë I Amazon është një grup me dy pjesë që është gjysma e çmimit të stileve të tjera të njohura. Ajo ka mijëra komente me pesë yje nga përdoruesit që betohen se është e butë dhe e qetë, dhe ka mbi 30 mundësi të ndryshme ngjyrash për të zgjedhur. Ajo gjithashtu vjen në një grup pantallona të shkurtra nëse preferoni më pak mbulim, dhe nëse ky dizajn me jakë nuk është stili juaj, atëherë ka shumë grupe të tjera pajama dhe fustane nate nga kjo markë që konsumatorët gjithashtu e duan.

Set Pizhame Pambuku

Këto pizhame me shirita të thurur me pambuk janë një artikull më i vlerësuar. Recensentët betohen se ata janë tepër të butë, dhe një i quan ata “pizhame më të mirë në pronësi ndonjëherë”. Ata janë disi të shtrirë dhe kanë këmbë të gjera. Shqyrtimet thonë se ato funksionojnë të mëdha, kështu që ne sugjerojmë të zvogëloni nëse jeni në mes të madhësive.

Gisele Set me mange te gjata

Eberjey është një tjetër zgjedhje e popullarizuar në mesin e rishikuesve Të Amazon-është bërë nga modal, i cili është një fibër super e butë që ndihet e lehtë në lëkurën tuaj. Është në anën më të kushtueshme, por recensentët thonë se cilësia e lartë e bën atë të vlefshme. Ju mund të zgjidhni nga stile të ndryshme, duke përfshirë mëngë të gjata ose mëngë të shkurtra. Vetëm vini re se pizhame kanë tendencë për të kandiduar të mëdha dhe janë etiketuar vetëm për larje dore.

Cloud 9 Silky Set

Ekspertët E Mirë Të Laboratorit Të Shtëpisë e duan kripën E Verës si një markë të rrobave të banjës për ndjenjën e rehatshme dhe stilet lajkatuese. Ky produkt eshte produkti perfekt per listen tuaj per pizhama per femra. Ne gjithashtu rekomandojmë kete set produkt sepse ata ndjehen të qetë si mëndafshi, por janë bërë në të vërtetë nga poliestër. Në këtë mënyrë, ata janë më të lehtë për t’u kujdesur dhe duhet të jenë më të qëndrueshëm në planin afatgjatë. Ato janë në dispozicion në printime argëtuese me lule plus dizajne neutrale.

Drita E Hënës – Bluze Nate

Nordstrom ka një përzgjedhje të madhe të markave pizhamash me cilësi të lartë dhe të njohura, por gjithashtu ka markën e vet të stileve, si kjo këmishë nate e qetë. Mëngët e shkurtra dolman bëjnë një përshtatje më të lirshme, kështu që nuk është shtrënguese për të fjetur. Është bërë nga modal super i butë dhe është i lehtë, kështu që ju mund të vishni në mot të ngrohtë ose shtresë kur është e ftohtë.

Set Pizhamash TIE

Tie dye është trendi më i nxehtë në rrobat e dhomës, kështu që ka kuptim vetëm të shtoni një grup shumëngjyrësh në rotacionin tuaj të pizhamave. Këto pizhama janë bërë nga një pëlhurë e butë dhe e shtrirë që recensentët pajtohen se është super e rehatshme për t’u veshur. Ajo vjen në një ton të opsioneve të tjera të ngjyrave, duke përfshirë bojë kravatë të zezë dhe të bardhë dhe printime me bojë jo lidhëse.

Sharlotë Pizhama

Pavarësisht nëse janë për shoqërueset e nuses ose një festë që jep dhurata, Pizhamat monogram bëjnë një dhuratë të denjë për foto që të gjithë do ta duan (dhe në të vërtetë do ta përdorin). Ky Dyqan ka mbi 14,000 komente dhe seti vjen në dy zgjedhje ngjyrash me 13 ngjyra dhe tre gërma për qëndisjen. Bonus: çdo urdhër vjen në një qese dhuratë me një hark kështu që ju nuk keni për të përfunduar atë vetë.

Rezervuari Organik I Pambukut dhe Seti I Gjumit Capri

Nëse preferoni të flini në pëlhura organike, Pact është një markë e qëndrueshme e modës dhe i gjithë koleksioni i saj është I certifikuar NGA GOTS, që do të thotë se i gjithë procesi i prodhimit (jo vetëm rritja e pambukut) ndjek standarde të rrepta. Ka shumë mundësi të tjera për të zgjedhur gjithashtu, duke përfshirë majat dhe fundet me mëngë të gjata nëse flini të ftohtë.

Set Pizhamas Qeth

Të dy pjesa e sipërme dhe e poshtme në këtë grup pajama janë qeth poliestër dhe ndjehen si një batanije hedhin. Gëzofi ju mban ngrohtë në netët më të freskëta të dimrit dhe poliesteri mund të mbajë deri në larje të rregullt në krahasim me fibrat natyrale si pambuku. Rishikuesit e Amazon i quajnë pizhamet “super të buta”.

Pizhamet E Lohn Gjonit

Nëse harton pushime, printime fun apo vija themelore, kjo markë ka shumë stile pajama e grave që vijnë edhe në meshkuj, fëmijët, dhe madhësive fëmijë të përputhen me të gjithë familjen. Çdo pjesë është bërë nga pambuku organik super i butë që është i trashë dhe i qëndrueshëm. Dhe nëse mendoni se përputhja është e dobët, mendoni përsëri sepse marka ka një ton printimesh të adhurueshme që në të vërtetë do të dëshironi të vishni.

Pizhame Fanellë Me Pllaka Skoceze

Pizhamet fanellë janë perfekte për netët e dimrit ose për këdo që është gjithmonë i ftohtë — pambuku i krehur ndihmon në mbajtjen e nxehtësisë për t’ju mbajtur të ngrohtë dhe komod. Ky grup në veçanti tejkaluar fanellat e tjera në testin tonë: ajo mbajtur deri edhe Në Laborator (pavarësisht nga disa tkurrje dhe piling, e cila është normale për fanellë) dhe testimet tona kane vlerësuar këto pizhama si me te butë se mesatarja. Ata kanë një përshtatje të relaksuar, të lirshme dhe vijnë në disa ngjyra të ndryshme të pllakave, plus ka madhësi gjithëpërfshirëse si për plus ashtu edhe për petite.

Nese jeni te interesuar per pizhama ne shitoret ne Kosove, ju mund ti gjeni ato ne GjirafaMall : https://gjirafamall.com/search?q=pizhama