Top 10 Tavolina Mesi per Sallon per vitin 2022

Tavolina mesi per sallon janë një shtesë e dobishme për çdo hapësirë jetese, pasi ato ofrojnë një sipërfaqe të përshtatshme për të vendosur pije, për të ekspozuar dekorin dhe për të ngritur këmbët tuaja kur pushoni. Ato vijnë në të gjitha llojet e formave, madhësive dhe materialeve, dhe disa madje kanë veçori shtesë si sirtarë, kubikë magazinimi ose ashensorë. Kur blini për tavolinën e përsosur të kafesë, sigurohuni që të keni parasysh stilin, madhësinë, materialin dhe përdorimin e synuar. Disa materiale, si lëkura dhe druri, janë shumë të qëndrueshme dhe të lehta për t’u mirëmbajtur. Megjithatë, xhami dhe akriliku i pastër kanë një pamje më të lehtë dhe do të hapin hapësira më të vogla.

Këtu, tavolinat më të mira të sallonit për të shtuar në shtëpinë tuaj.

Lista me 10 Tavolina Mesi per Sallon qe i rekomandojme ti blini

VASAGLE coffee table in industrial design, TV table, living room table, TV cabinet with large shelf

Tavolina e sallonit Vasagle është punuar nga druri i rikuperuar, duke i dhënë asaj një pamje të dëshpëruar që do të dukej si në shtëpi në një hapësirë të stilit fshatar ose të një shtëpie ferme. Është 53-1/2 x 34 inç, dhe për shkak se është bërë nga druri i fortë, tavolina është mjaft e konsiderueshme, peshon më shumë se 100 paund. Secila prej këtyre tavolinave të kafesë është unike, me nyje të një lloji, koka thonjve dhe papërsosmëri të tjera për shkak të natyrës së rikuperuar të drurit. Të gjitha këto variacione i japin pjesës një ndjesi antike, dhe ka nivelues të rregullueshëm në secilën nga këmbët për të siguruar stabilitet në dysheme të pabarabarta.

BOFENG Round coffee table

Bofeng është i njohur për mobiljet e tij modulare të prodhuara në Amerikë, dhe marka ka një tavolinë kafeje të thjeshtë por me stil që mund ta personalizoni për t’iu përshtatur hapësirës suaj. Dizajni përmban këmbë të forta metalike të veshura me pluhur me një majë kompensatë thupër, dhe ju mund të vendosni nëse dëshironi që ai të jetë një rreth 34 inç ose ovale 59 x 19-1/2 inç. Përveç formës, ka disa mënyra të tjera për të personalizuar dizajnin e tavolinës tuaj të kafesë – tavolina është e disponueshme në përfundime thupër ose arre, dhe këmbët vijnë në të zezë ose të bardhë.

COMIFORT Extendable Height Adjustable Coffee Table

Kjo tavolinë salloni me vlerësim më të lartë është e përballueshme dhe me stil – nuk është çudi që është kaq popullore! Tavolina Kinsella ka një dizajn prej druri dhe metali që i jep asaj një ndjesi industriale, dhe është e disponueshme në një shumëllojshmëri dekorimesh druri, duke përfshirë gri dhe të zbardhura, për t’iu përshtatur hapësirës tuaj. Tavolina është 48 x 24 inç, dhe ka një raft të gjerë të poshtëm ku mund të shfaqni çuditjet ose të ruani revistat tuaja të preferuara. Baza është bërë prej çeliku me thekse në formë X në secilën anë, dhe pavarësisht çmimit të arsyeshëm të produktit, pjesa e sipërme është në fakt prej druri të fortë.

AC Design Furniture Coffee Table Antje

Tavolina e sallonit AC Deisgn Funiture do të bëjë një deklaratë të guximshme në dhomën tuaj të ndenjes falë veshjes së saj të ndërlikuar me kockë dhe rrëshirë. Tavolina është punuar nga druri i fortë tropikal dhe i mbështetur nga një bazë bronzi antike e punuar me çekiç, dhe tavolina është e mbuluar me një model të punuar me dorë. Tabela rrethore është e disponueshme me rrëshirë kafeje ose qymyr druri dhe ju mund të zgjidhni nga tre madhësi – 30, 36 ose 45 inç në diametër.

Uncle Joe ́s Coffee Table Roosevelt Chest

Kjo tavolinë elegante e mesit të shekullit ka një dizajn me ashensor, duke ju lejuar ta përdorni si hapësirë pune ose si sipërfaqe ngrënieje kur jeni ulur në divan. Dizajni asimetrik është bërë nga druri i fortë eukalipt dhe druri i projektuar me një pllakë mermeri në njërën anë, dhe ju mund të zgjidhni midis një dritareje të vetme ose të dyfishtë, në varësi të nevojave tuaja. Tavolina ka një përfundim tërheqës prej arre dhe ka një hapësirë të fshehur ruajtjeje nën pjesën e sipërme që shfaqet, duke ofruar vendin e përsosur për të fshehur rrëmujën.

Wohnling Design Table Glass Black 70 x 70 cm 2 Levels Gold Metal Frame

Nuk doni të shpenzoni shumë në një tavolinë salloni? Tavolina e kafesë LACK nga IKEA është një nga opsionet më të përballueshme që do të gjeni dhe dizajni i saj i thjeshtë mund të përfshihet pothuajse në çdo stil dekorimi. Tavolina është 35-3/8 x 21-5/8 inç me një raft të poshtëm të hapur dhe është në dispozicion në ngjyra të zeza ose druri natyral. Siç mund të prisni nga një zgjedhje buxhetore, tabela LACK është bërë nga pllaka e grimcave – kështu që nuk është produkti më i qëndrueshëm – por është një vlerë e madhe për këdo me një buxhet.

Home Deco Factory Table, Glass, Transparent/Beige

Tavolina e kafesë akrilike Peekaboo jashtëzakonisht e njohur do të ishte theksi i përsosur në një hapësirë bashkëkohore. Është bërë nga akrilik i derdhur me trashësi 1/2 inç për një pamje të qartë dhe forma e tij e hijshme është 37-1/2 x 21-1/4 inç. Tavolina ka një dizajn të thjeshtë me skaje të rrumbullakosura dhe pothuajse do ta bëjë të duket sikur dekori juaj po noton në qendër të dhomës!

Nesting Table Set of 2 Bamboo Side Table for Living Room

Pse të vendoseni për një tavolinë kafeje kur mund të keni dy, në vend të kësaj? Kjo tavolinë unike e kafesë përbëhet nga dy pjesë fole, secila prej të cilave ka një formë trekëndore të rrumbullakosur. Tavolina më e vogël mund të futet pjesërisht (ose plotësisht) nën pjesën më të madhe, ose ato mund të shfaqen veçmas për të ofruar hapësirë më funksionale në dhomën tuaj të ndenjes. Më e madhja nga dy tabelat është afërsisht 41 x 31 inç, ndërsa më e vogla është 23-1/2 x 31-½ inç. Këto tavolina të lezetshme kafeje kanë një ndjesi të qartë të mesit të shekullit falë skajeve të tyre të pjerrëta dhe këmbëve prej druri, dhe ato montohen shpejt dhe lehtë.

Eden Bridge Designs Round

Për ata që kërkojnë një opsion të rrumbullakët, tavolina e kafesë GreenForest ka një dizajn tërheqës prej druri dhe metali—plus, ajo vjen me një çmim jashtëzakonisht të arsyeshëm. Tabela është pak më pak se 36 inç në diametër dhe është montuar në një bazë metalike të fortë me një raft të poshtëm në stil rrjetë. Pjesa e sipërme e tryezës është bërë nga grimca me një pamje të errët si druri, dhe është e papërshkueshme nga uji dhe rezistente ndaj nxehtësisë, kështu që nuk duhet të shqetësoheni për dëmtimin e saj gjatë përdorimit të përditshëm.

Stella Trading MANGO II

Tavolina mesi per sallon Stella Trading MANGO ka një pamje moderne interesante me suporte metalike dhe një majë xhami. Ekzistojnë tre ngjyra në dispozicion, dhe tabela është 23-1/2 x 39-1/2 inç. Përveç majës së saj të bukur prej xhami, tavolina e kafesë ka një raft xhami më të ulët ku mund të shfaqni dekor, dhe mbështetësit metalikë sigurojnë që ajo të jetë një shtesë e qëndrueshme dhe e qëndrueshme për shtëpinë tuaj.