10 Top Bicikleta me bateri per vitin 2022

Sa prej nesh jemi të apasionuar pas qiklizmit por a keni menduar për bicikleta me bateri? Krizat E sotshme të pandemisë së koronavirusit dhe ndryshimeve klimatike kanë bërë që shumë prej nesh të rimendojnë se si e jetojmë jetën tonë të përditshme. Për miliona Amerikanë, përfshinte kalimin në një biciklete elektrike, nëse e kemi marrë me qira një ose blerë bicikleten tonë.

Për vite me radhë, biçikletat elektrike ishin makina të mëdha, të papërshtatshme, të shtrenjta, dobia e të cilave (dhe jeta e baterisë) ishte e kufizuar. Ngadalë, kjo ka ndryshuar. Bicikleta me bateri tani janë më të lehta, më tërheqëse dhe më të fuqishme se kurrë. Ju nuk keni nevojë të jeni fizikisht të aftë për të hipur në një. Ju nxjerr jashtë, zvogëlon lëndët djegëse fosile, zvogëlon bllokimet dhe është kënaqësi.

Gjatë viteve të fundit, shkrimtarët E Tjerë Të Marsheve dhe unë kemi provuar pothuajse çdo lloj biçiklete elektrike, nga biçikletat më të mira të ngarkesave të rënda deri tek biçikletat malore të nivelit të lartë. Ne jemi gjithmonë duke testuar biçikleta të reja, kështu që nëse nuk shihni një që ju pëlqen tani, kontrolloni përsëri më vonë (ose më hidhni një shënim!). Pasi të merrni një, shikoni aksesorët tanë të preferuar të biçikletave, flokët e biçikletave dhe pajisjet për një aventurë bikepacking.

Ne kemi riorganizuar udhëzuesin tonë për qartësi, kemi shtuar modele të reja si Prolog LeMond, kemi shtuar një listë të re të bicikletave moderne dhe kemi hequr modelet e vjetra.

Sa kushtojnë?

Nëse jeni duke bërë pazar për një biçikletë, mund të keni vërejtur rritje të çmimeve këtë vit. Faktorë të shumtë, përfshirë pandeminë, kanë komplikuar zinxhirin global të furnizimit, dhe përjashtimet nga një tarifë prej 25 përqind për të gjitha importet e bicikleta elektrike kanë skaduar kohët e fundit. Ne kemi bërë çmos për të përfshirë opsione me çmim më të ulët.

Ne e dimë që bicikletat elektrike janë të shtrenjta, por ne mendojmë për to si automjete, jo lodra—ju doni një udhëtim që mund t’i besoni kur mbani fëmijët tuaj në shkollë ose fluturoni poshtë një kodre në 25 orë me vetëm një përkrenare për mbrojtje.

Opsionet e arsyeshme të financimit janë arsyeja e vetme pse një biçikletë elektrike prej 2,000 dollarësh mund të ndihet tepër e shtrenjtë, por një makinë me gaz prej 6,000 dollarësh ka pagesa të lehta mujore. Shumë prodhues dhe shitës me pakicë të biçikletave ofrojnë financim përmes kompanive si Affirmate ose Paypal. Banka juaj mund të mbulojë bicikleten nën programin e saj të kredisë për automjete, dhe disa kompani të shërbimeve madje ofrojnë stimuj në para për të blerë biçikletë.

Lista me 10 Bicikleta me bateri qe i kemi zgjedhur per ju

Cannondale Adventure Neo 3 EQ

Nëse jeni duke gjuajtur për një biçikletë për udhëtime, me të gjitha këmbanat dhe bilbilat që nuk keni pse të mblidhni veten, Aventura Cannondale Neo 3 EQ (8/10, Rekomandon Wired) është një zgjedhje e shkëlqyeshme. Cannondale është një prodhues i madh, kështu që biçikletat e tij vijnë me një rrjet të madh mbështetës të shitësve me pakicë dhe dyqaneve të lidhur.

Ky model vjen me drita të integruara, një raft dhe fenders. Ajo gjithashtu ka një Motor Të besueshëm Bosch 250-vat në mes të makinës, një kornizë më të lehtë alumini dhe pezullim të integruar të sediljeve për një udhëtim të qetë. Mund të jetë pak e mbështetur në krahasim me kryqëzorët. Por është gjithashtu jashtëzakonisht e qetë, dhe testuesi ynë nuk gjeti asnjë problem ta merrte atë në kodra ose përgjatë rrugëve të ashpra.

Rad Power Bikes RadRunner

Kanë kaluar vite që kur e rishikova për herë të parë, por kjo është ende biçikleta që shumica e njerëzve që njoh blejnë. Është gjithashtu biçikletë që unë shoh më shpesh rreth qytetin tim Të Lindjes Portland, Oregon. Ajo ka një përzierje në dukje magjike të përballueshmërisë dhe dobisë. Bazuar në Seattle Rad Bikes Energjisë anije të drejtpërdrejtë për konsumatorët. Bikes kanë porosi shpërndarës-motor drivetrains, një raft 120-kile-kapacitet, dhe të mëdha, goma Të qëndrueshme Kenda. Ajo funksionon si një kryqëzor i qetë plazhi ose një biçikletë udhëtarësh për fëmijë.

Propella 7-Speed (V3.4)

Nëse nuk jeni tashmë një entuziast i ebike, me siguri dëshironi një që nuk është shumë i shtrenjtë, dhe kjo do të thotë sa më afër 1,000 dollarë të jetë e mundur. Ky është një propozim i vështirë nëse doni një motor të besueshëm dhe një kornizë që nuk do të shtrëngojë në 15 mph.

Propella me 7 shpejtësi (8/10, REKOMANDON SPAZH) është biçikleta më e mirë e lirë që kemi gjetur. Recensuesi Parker Hall vëren se ka përbërës të besueshëm si një bateri Samsung Dhe frenat E Diskut Shimano, plus pajisje të mrekullueshme si një vend i ftohtë pezullimi. Ajo dërgon direkt tek ju, e cila është e dobishme nëse dëshironi të shmangni një dyqan biçikletash. Propella përditëson biçikletat e saj çdo disa muaj. Meqenëse është një biçikletë e drejtpërdrejtë për konsumatorin, ne thjesht po ju paralajmërojmë se dyqani juaj lokal mund të ketë probleme në riparimin e tij.

LeMond Bikes Prolog

Këtë vit, biçikleta që ka gjeneruar më shumë interes ka qenë Seria E Biçikletave elektrike Me Fibra Karboni Të Greg LeMond. Prologu është udhëtari i tij i përditshëm. Me kornizën e saj të brendshme të lehtë, punën mahnitëse të bojës mat dhe fenders të dizajnuara me porosi të zbukuruar, mund të faleni duke menduar se kjo është një biçikletë luksoze.

Por kurrë mos kini frikë: kjo është një biçikletë pune. Ka përbërës të besueshëm të bërë nga prodhues të njohur-një sistem Me Një buton Mahle drive, një Sistem ingranazhesh Specifik Për zhavorr Shimano, goma zhavorri Panaracer—që e bëjnë atë të qëndrueshëm, të gjithanshëm dhe të lehtë për tu riparuar. Dhe ju mund të lëvizin screamingly-fast kur biçikletë juaj elektrike është më e lehtë se një biçikletë akustike. Vetëm një kokat-up: Faqja E Internetit LeMond mund të tundet, kështu që ju mund të dëshironi të telefononi ata direkt.

Rad Power Bikes RadWagon 4

Versioni i fundit I RadWagon iu nënshtrua një ridizajnimi tip-to-tail që e bën atë shumë më të ulët në tokë dhe më të lehtë për të manovruar, me goma më të vogla, më të majme që janë të dizajnuara në shtëpi Nga Biçikletat E Energjisë Rad (ato janë, sinqerisht, të mrekullueshme) Dhe Vee Tire Co. Shtë e përballueshme dhe një nga biçikletat e pakta që kam testuar me një mbytje, e cila ju vjen në ndihmë kur duhet të transportoni shpejt biçikletë, fëmijë dhe veshje nëpër një rrugë.

RadWagon 4 është e vetmja biçikletë që ka arced mbi mua. Një rrymë elektrike e rrezikshme kërceu hendekun midis telave kur u përpoqa të lidh baterinë. Ekrani ishte plasaritur, Të Cilat Rad cituar si shkak i mundshëm. Unë do të rekomandoja ruajtjen e biçikletës në një derdhje në natyrë nëse është e mundur, dhe gjithashtu duke pasur një nga partnerët e shërbimit Të Rad hidhni një sy nëse vendosni ta mblidhni vetë.

Tern GSD S00 LX

Seria gsd e Tern më bën të pyes veten pse i vendos fëmijët e mi në ndonjë biçikletë tjetër. Kjo është biçikleta për të cilën kam shpenzuar paratë e mia dhe që udhëtoj çdo ditë. Motori I Linjës Së Ngarkesës Bosch Të Linjës Së Lartë ngrihet përpara pa mundim, i kontrolluar nga Një ndërrues Enviolo që më lejon të ndryshoj ingranazhet edhe në ndalesë.

Ajo mund të përshtatet riders të shkurtër si 4′ 9″, dhe raft është i ulët në tokë. Ka një makinë rripi të papërshkueshëm nga moti, një post të sigurimit të pezullimit të butë, një bllokim të integruar të rrotave Abus dhe një goditje mbyllëse, e cila vjen në dispozicion kur 6-vjeçari juaj hedh peshën e saj përpara për të rrëzuar biçikletën nga stenda, në mënyrë që ajo të përpiqet të largohet pa ju.

Aksesorët e Tern janë gjithashtu më të mirët që kam provuar. Këtë vit, ajo debutoi Clubhouse+, një sistem pasagjerësh që i përshtatet Kulmit Të Mburojës Së Stuhisë. Funksionon shumë më tepër si një tendë e përshtatshme, e qëndrueshme, e papërshkueshme nga era sesa mbulesat e shiut të butë, si tarp plastik, që kam provuar më parë. Nuk ka më fëmijë që ankohen për shiun që u prin fytyrave! Fatkeqësisht, është jashtëzakonisht e shtrenjtë. Tern shet modele GSD pa sa më shumë karakteristika ose përmirësime për pak më pak.

Urban Arrow Family Electric Cargo Bike

Ngarkesa R & m dikur ishte zgjedhja ime kryesore për një bakfiets, një biçikletë ngarkese me kuti të përparme në stilin hollandez. Sidoqoftë, Familja E Shigjetave Urbane (8/10, REKOMANDON WIRED) është më e lirë—dhe jo nga pak—dhe ofron shumë nga të njëjtat karakteristika që më tërhoqën Në Ngarkesë, si rehati dhe manovrim. Megjithatë, nuk ka pezullim, kështu që është më mirë për rrugë më të buta.

I dua Shifters Enviolo vazhdimisht ndryshueshme, të cilat ju lejojnë të downshift, ndërsa biçikletë është në vend numëro. Në vend që të lëkundem dhe të tmerroj fëmijët e mi ndërsa çmendem ndërsa pedaloj, unë mund të përdor ndihmën e ecjes për të shtyrë biçikletën në një vend të përshtatshëm, duke u ulur ndërsa qëndroj në këmbë, dhe pastaj të pedaloj lart në çift rrotullues dhe nivelin e fuqisë sipas zgjedhjes sime. Me këtë sistem, unë kam rrahur njerëz përpjetë që nuk ishin duke hipur në biçikleta mallrash. Motori I Performancës Bosch aktualisht është jashtë stokut, por versioni me motorin Më të fuqishëm Bosch Cargo Line është në dispozicion.

Batch E-Bike

Kjo Është Honda Civic e bikes e (8/10, Spazh Rekomandon). Në vend se të shpenzojnë para në shtesa dashuroj si një post vend pezullimi ose ekran të integruar të lehta-up, Grumbull shpenzuar atë ku ajo akuza—në një fund Të lartë bosch drivetrain, Shimano komponente, dhe Tektro frenat hidraulike disk. Kjo nuk është një udhëtim veçanërisht emocionuese, dhe kjo mund të jetë i mërzitshëm për të parë në. Ju gjithashtu do të duhet të blini dritat tuaja. Por kjo është e besueshme, jo shumë spendy, dhe do të ju merr atje dhe mbrapa për aq kohë sa keni nevojë për të.

Disa prej nesh Në Ekipin E Ingranazheve kanë qenë në gjueti për ebike më të lirë, më të besueshme të udhëtarëve të përditshëm. Kemi provuar shumë pretendentë të fortë, dhe kjo doli në krye.

Montague M-E1

Shqyrtime editor Julian Chokkattu quajtur M-e1″ pretty mallkuar afër përsosjes ” në shqyrtimin e tij (9/10, WIRED Rekomandon). Biçikletat e palosshme janë një pajisje e përshtatshme për banorët e apartamenteve, por ato zakonisht janë të vogla. Chokkattu është 6 ‘ 4 ” dhe duket si një klloun i lumtur kur ai trimërisht pedals rreth në shumicën e tyre.

M – e1 është me madhësi të plotë dhe praktikisht i padallueshëm nga një biçikletë jo e palosshme. Ka përbërës të fortë nga prodhues të besueshëm, si një Motor Me Makinë Të Mesme Shimano, një vend të rehatshëm, frena Hidraulike Të Disqeve Shimano dhe të gjitha këmbanat dhe bilbilat-drita të integruara, fenders, një bateri të lëvizshme dhe një ekran të lehtë për t’u lexuar. Më e rëndësishmja, Chokkattu mund të ngasin atë rreth pa vdekur nga siklet-gjithmonë një plus.

Lectric Ebikes Lectric XP 2.0

Për një biçikletë të palosshme, nuk është super e përshtatshme për banorët e apartamenteve. Ajo peshon 63 paund dhe është e rëndë për të kryer lart e poshtë shkallët. Ai gjithashtu e gjen sistemin e palosjes pak të vështirë, dhe ju duhet të lini çelësin në bateri që ai të funksionojë. Por motori i qendrës së pasme 500 vat ofron shumë ndihmë, dhe gomat e yndyrës janë një udhëtim i qetë. Ajo gjithashtu vjen me një shumë të aksesorëve, si një raft pasme, fenders, një ekran të integruar, dhe dritat e integruar para dhe të pasme.

Lectric XP 2.0 më i ri nuk ndryshon motorin ose baterinë, por përmirëson komoditetin e udhëtimit. Kjo përfshin një pezullim të rrotave të përparme, pikat e montimit për raftet, shiritat më të gjerë dhe rezistencën E UJIT IP65. Me 999 dollarë, kjo nuk është aspak një marrëveshje e keqe.