8 Mbajtese telefoni per bicikleta 2021

Telefonat inteligjentë janë bërë një element i domosdoshëm i çiklizmit; shumë çiklistë i përdorin ato për të hartuar, gjurmuar dhe regjistruar udhëtimet e tyre, si dhe për të dëgjuar muzikë dhe për të kryer një sërë detyrash të tjera.
Nëse jeni një nga këta njerëz, investimi në montimin më të mirë të telefonit me biçikletë për nevojat tuaja është një mënyrë e frikshme për të mbrojtur smartphone tuaj ndërsa gjithashtu mbani të gjitha aftësitë që mund t’ju nevojiten afër. Por cila mbajtese telefoni per bicikleta është më i miri?

Për të filluar, sigurohuni që telefoni juaj të jetë i pajtueshëm; jo të gjithë telefonat janë krijuar të barabartë, dhe do t’ju duhet montimi i duhur i telefonit me biçikletë për pajisjen tuaj.

Së dyti, ju doni të siguroheni që vegla juaj është e lidhur mirë; ju nuk doni të rrezikoni të dëmtoni atë iPhone të shtrenjtë që sapo keni blerë me paratë tuaja të fituara me vështirësi.

Mbajtese telefoni per bicikleta per gjurmimin e udhetimit

Do t’ju duhet një montim i qëndrueshëm i telefonit që mund të rezistojë dhe të thithë gungat e një udhëtimi me biçikletë malore, veçanërisht nëse kënaqeni duke goditur shtigjet.

Marrja e telefonit tuaj nga xhepi ndërsa bëni biçikletë nuk është vetëm e rëndë, por edhe potencialisht e rrezikshme. Ju do të rrezikoni jo vetëm telefonin tuaj, por edhe jetën tuaj.

Ne kemi vendosur një listë të mbajtësve më të mirë të telefonisë celulare për çiklistët për t’ju filluar. Jam i bindur se do të zbuloni montimin ideal të telefonit me biçikletë për nevojat tuaja, pavarësisht nëse keni një iPhone ose një telefon Android.

Në përgjithësi, ekzistojnë 3 lloje të montimeve të telefonit me biçikletë:

Rritet Rasti
Montime Universale
Çanta Top Tub


Lloji i mbajtësit që do t’ju duhet të blini varet përgjithësisht nga modeli i telefonit tuaj, nga disiplina juaj e preferuar e çiklizmit dhe nga vendi ku dëshironi ta montoni.

Rritet rasti
Këto montime janë specifike për modelin e telefonit.

Pra, nëse keni iPhone në atë pikë ka të ngjarë të kërkoni një rast iPhone, e njëjta gjë vlen edhe për një Sistem Samsung; telefoni juaj mbahet në një rast që është specifik për madhësinë dhe montimin e telefonit tuaj.

Te mirat

Ky lloj mali do t’ju lejojë të rreshtoni telefonin tuaj në orientimin e portretit ose peizazhit. Dhe ju do të jetë në gjendje për të shkëputur telefonin tuaj nga biçikletë në një punë e lehtë, por një rast ende siguron atë.

Të këqijat

Do t’ju duhet një montim i ri kur të ndryshoni smartphone

Montimi Universal
Këto janë të ngjashme me montimin e mësipërm, por ato përdorin një sistem universal montimi të bashkangjitur në shiritin ose rrjedhin tuaj, këto do të kapin praktikisht çdo telefon.

Te mirat

Avantazhi i montimit universal është se nuk keni nevojë të blini një montim të ri kur ndryshoni telefon.

Të këqijat

asnjë

Çanta Top Tub
Disa modele të çantave të tubave të lartë shfaqin një xhep specifik të telefonit, zakonisht i papërshkueshëm nga uji ose rezistent ndaj ujit.

Te mirat

Mbroni telefonin tuaj nga shiu dhe spërkatjet, si dhe siguroni një hapësirë ruajtjeje për sende shtesë që mund t’ju duhet të bëni në një udhëtim.

Të këqijat

Ato mund të jenë të mëdha dhe të zvogëlojnë funksionet e telefonit tuaj për shkak të shtresave të mbrojtjes plastike.

Nite Ize Wraptor

Nëse dëshironi të jeni në gjendje të mbani telefonin tuaj me biçikletë ndërsa hipni në rrugë të qetë, Mbështjellësi Nite Ize ofron një zgjidhje të thjeshtë. Shtë një produkt shumë i përshtatshëm, pasi përdor një rrip të thjeshtë për t’u bashkangjitur në çdo shirit dore.

Rrip silikoni i adaptueshëm që mbërthen telefonin në mënyrë të sigurt e mban atë ndërsa siguron thithjen e shokut.

Montimi mund të instalohet në shumicën e shiritave të dorës dhe rrotullohet 360 gradë, që do të thotë se do të jeni në gjendje ta ktheni telefonin nga portreti në peizazh.

Ram X-Grip Telefon Biçikletë Mali

Ram mount është ndërtuar me materiale të forta dhe dizajn të mirë për të marrë rrugë me shpejtësi të lartë dhe me gunga. Duke pasur një formë Unike X, ky montim I TELEFONIT MTB ofron fuqi supreme mbajtëse.

Produkti është bërë nga alumini i cili siguron qëndrueshmëri ndërsa veshja me pluhur do të sigurohet që telefoni juaj të mbetet i padëmtuar. Ju gjithashtu mund të montoni shiritat e silikonit për siguri shtesë.

Quad-Lock iPhone mount

Montimi i bllokimit quad është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme e shkathtësisë. Rasti mbrojtës është i hollë dhe i rehatshëm në dorën tuaj, është i shpejtë për t’u ndezur dhe fikur nëse doni të bëni një foto të shpejtë ose të hiqni telefonin tuaj për ndonjë arsye tjetër.

Ky montim i iPhone është i lehtë dhe përmban një bllokim me dy faza që është krijuar posaçërisht për të mbajtur telefonin tuaj në vend në mënyrën më të sigurt të mundshme.

Sistemi lejon orientimin horizontal dhe vertikal. Kjo është një nga më të sigurta telefon biçikletë mali në dispozicion në treg.

GUB Bike Phone Mount

Nëse dëshironi një montim që do të jetë në gjendje të trajtojë të gjithë telefonat që do të kaloni, Montimi I Telefonit Gub Bike ju jep atë.

Mbajtësi I TELEFONIT SHPËRNDARËS përmban tre kapëse alumini në të dyja anët e telefonit, gjë që garanton siguri të dukshme dhe paqe mendore.

Ka edhe sfungjer per tu siguruar përtej çdo dyshimi se telefoni juaj nuk do të gërvishtet.

Gjatësia e saj një rregullim që varion është nga 4 inç në 7 inç do të thotë se telefoni aq i madh sa 7 inç nuk do të hasë asnjë problem.

SHPËRNDARËS mund të jetë ngritur në shumë lloje të handlebars, duke përfshirë motorrë, dhe mund të ndërrohen 360 gradë.

Quad Lock Universal Phone Mount

Ky montim është i njohur për sistemin e tij unik të montimit, i cili bashkon telefonin me një mekanizëm me dy faza.

Duke shfaqur një sistem të patentuar të bllokimit me dy faza që quad lock mount ka shumë ndryshime nga montimi i tij i specializuar në iPhone, pasi është bërë të jetë më universal.

Ky montim mund të instalohet në çdo shirit dore ose tub biçikletash me diametër 25 deri në 40 mm.

Sistemi kthesë-dhe-lock garanton telefoni juaj është i sigurt, me të vërtetë më shumë, të sigurt se quad lock iphone mali.

Pengesë e këtij mali është se vjen me një çmim të lartë, jo të rrotullueshëm dhe kërkon një kaçavidë për t’u rrotulluar.

Okra Bike Phone Mount – Mbajtese telefoni per bicikleta

Okra bike phone mount është një tjetër rrjet i madh universal i telefonit. Montimi është i bazuar në rrip silikoni, shumë i lehtë për tu vendosur.

Kur do ta instaloni këtë montim, duhet të zgjidhni ta montoni ose vertikalisht ose horizontalisht, pasi të jetë montuar, nuk mund ta rrotulloni. Mali është universal, i lirë dhe i lehtë për tu vendosur.

Mos harroni se nuk ka pirg në këtë mal, kështu që nuk është aspak më e mira për biçikletë malore ose udhëtime me gunga.

Agoz Bike Phone Mount

Agoz është një tjetër montim universal, me bazë silikoni. Dizajni i rripit të silikonit në agoz mount është i ndryshëm nga Montimi I Telefonit Bamje, këndi i ekranit tuaj do të pengohet pak.

Ky montim mund të instalohet në shirita të ndryshëm dore, dhe rregullimet e tij që variojnë janë nga 4.5 në 6 inç. Kjo ju lejon të montoni mbajtësin ose vertikalisht ose horizontalisht, por pasi të instalohet, nuk është i rrotullueshëm.

Kjo është një mbajtës i mirë telefon buxhetit, por nuk mund të jetë ideale për aktivitete të tjera shok-rëndë, ajo nuk mund të mbajë kënd dhe shiritat nuk janë më të ngurta rreth.

ROCKBROS Bike Phone Mount Bag

Rockbros e bëri këtë çantë të ftohtë dhe të përshtatshme të tubit të lartë me mbajtësin e telefonit të përfshirë. Çanta është e bashkangjitur duke përdorur shiritat Velcro dhe është mjaft e lehtë për tu vendosur dhe fikur, madje mund të montohet në shiritin tuaj të dorës.

Kjo çantë e montimit të telefonit mbron telefonin tuaj duke siguruar gjithashtu pak ruajtje shtesë, për gjërat e domosdoshme si çelësat, portofolin dhe ushqimet.

Rockbros bike phone mount përmban me ekran të ndjeshëm me prekje dhe gjendet në madhësinë 5.8 dhe 6.0. Zinxhiri i gomuar përmirëson papërshkueshmërinë e tij nga uji duke mbrojtur edhe përmbajtjen e çantës.

Per te porositur mbajtese telefoni per bicikleta te perdorura ne kosove mund ta vizitoni faqen e merrjep : https://www.merrjep.com/