10 Top Syze dielli per femra 2021

Le ta pranojmë: syze dielli per femra, pavarësisht nga thjeshtësia e tyre në dukje, kanë shtresa me rëndësi sartoriale. Një palë syze dielli kanë superfuqi që me disa pajisje të tjera mund të përputhen.

Syzet e diellit më të mira të femrave mund të rritin veshjen tuaj, të japin një ajër misteri dhe intrigash (ka diçka menjëherë flirtuese për hije të errëta), t’ju lejojnë të spiunoni fshehurazi njerëzit nga një kafene në natyrë, të fshehni çdo sy të paqëllimshëm, dhe të mbroni sytë tuaj nga dielli dhe rrezet E dëmshme UV.

Syzet e diellit vijnë në një larmi të pakufishme formash dhe ngjyrash, duke filluar nga klasikët e azhurnuar deri tek kthesat shumëngjyrëshe dhe çuditëse në siluetat tradicionale. Ju keni korniza të mëdha për një pamje të guximshme, aviatorë për shkëlqimin Më Të Lartë Të Stilit Të Armëve dhe shpikje retro çudibërëse që menjëherë na bëjnë të ndihemi më tërheqës.

A ndiheni të mbingarkuar nga sasia e madhe e opsioneve të diellit? Hidhni një sy në zgjedhjen tonë të syze dielli më të mira për zonjat. Ne kemi aviatorë klasikë, sy mace në modë, disa korniza d praktike dhe pa kuptim, syze me recetë dhe madje edhe syze dielli tenisi. Si dhe syzet e diellit të përdorura nga të famshëm dhe superstarë në të gjithë botën. A ka një gjë të tillë si shumë çifte?

Top lista jonë me syze dielli per femra që ju rekomandojmë për vitin 2021

Randolph Amelia: Syzet me te mira per femra

Ne kemi marrë tashmë një vështrim të thelluar në atë që i bën këto hije syzet e diellit të fundit për këtë sezon në Rishikimin Tonë Randolph USA dhe ne do ta themi përsëri. Këto janë syzet më të mira të diellit të grave përreth.

Kjo palë e veçantë është emëruar pas Amelia Earhart, gruaja e parë që fluturoi solo përtej Atlantikut dhe një hero total në sytë tanë. Ndërsa ajo ndoshta nuk kishte veshur një palë Randolph në atë kohë, ne jemi të sigurt se ajo do të aprovonte këto aviatorë super të hijshëm me siluetën e tyre ultra-lajkatare të lotëve që i përshtatet të gjitha formave të fytyrës.

Lentet AGX nxjerrin në pah në mënyrë selektive gjatësinë e valëve qetësuese jeshile dhe të verdhë, duke ndihmuar në uljen e lodhjes së syve. Lentet janë gjithashtu të polarizuara për parandalimin e shkëlqimit dhe shfaqin teknologji anti-reflektuese dhe blu-filtruese të dritës. Me fjalë të tjera, ata janë si truproja për sytë tuaj.

Lentet E Amelias ulen brenda kornizave të mrekullueshme prej ari prej çokollate 22k ndërsa ‘tempujt e kafkës’ të lakuar mbështillen rreth veshit për siguri dhe rehati. Ashtu siç do të kishte dashur vetë piloti.

Bottega Veneta: Syze dielli me te shtrenjtja per femra

Një çmim premium nuk përkthehet gjithmonë në stil dhe cilësi të patëmetë, por në rastin e këtyre hijeve Bottega Veneta, patjetër që po.

Këto syze dielli projektuesi janë bërë nga acetat me shkëlqim të zi me një shkëlqim të këndshëm. Shikoni pajisjen e lëmuar të arit në tempuj. Kombinimi i zi dhe ari është i përjetshëm. Ju mund të jetë i veshur këto në pesëdhjetë vjet kohë dhe ata ende do të konsiderohet kulmin e stilit.

Ne gjithashtu e duam formën klasike të këtyre hijeve Bottega Veneta. Disi të rrumbullakëta dhe katrore njëkohësisht, ata do të përshtaten në thelb të gjitha format e fytyrës. Dhe ndërsa ata nuk janë patjetër të lirë, të paktën tag çmimi më i lartë do të thotë që ju jeni më pak gjasa për të thyer ato—e drejtë?

Yesglasses: Syzet e diellit me qmimin me te volitshem

Syzet e diellit të lirë nuk janë të vështira për t’u realizuar. Por syze dielli të lira që gjithashtu mbrojnë sytë tuaj dhe duken mirë ndërsa e bëni këtë? Shumë më e rrallë. Kjo është arsyeja pse ne jemi përçart në lidhje me këto Syze dielli Yesglasses Billie pasqyruar-patjetër syze dielli më të mirë për të holla.

Kjo kornizë e guximshme është frymëzuar nga stile të shumta të modës: të tepërt, gjyshe, geek-zogth dhe hipster ndër të tjera. Një kornizë moderne me tela katrore për të ndryshuar menjëherë pamjen tuaj. Korniza është në dispozicion në një gamë të ngjyrave të përfunduara me saten, duke përfshirë të zezën, argjendin, arin dhe gri.

Ju mund shumë e shumë të marr ndonjë palë syze dielli nga Syze Dhe ende të gjejnë vlerë të madhe edhe pse. Kontrolloni rishikimin tonë të thelluar të syzeve Yes Për të parë pse na pëlqen kaq shumë ky dyqan.

Tomahawk Neuralyzers: Syze dielli per femra per te udhetuar

Kur udhëtoni, ju doni një palë syze dielli elegant por të lira dhe të qëndrueshme që mund të mbijetojnë një udhëtim në plazh në çantën tuaj. Ju gjithashtu dëshironi syze që do t’ju mbajnë të sigurt nga rrezet UV. Njihuni Me Neuralyzers Tomahawk-padyshim syzet më të mira të diellit për të udhëtuar. Kombinimi perfekt me kto syze do ishte nese i perdorni kur keni veshur geta.

Neuralyzer janë një marrë bashkëkohore në stilin klasik wayfarer me atë formë të veçantë trapezoidal që ne të gjithë e dimë dhe dashuri. Ne mund të imagjinojmë t’i veshim këto pothuajse kudo, pavarësisht nëse është në plazh me një kapelë të mrekullueshme dielli, për një udhëtim në qytet pranë çantës tuaj të punës së stilistëve, ose në një tarracë në një mbrëmje verore, duke pirë kokteje.

Kornizat E Këtyre Neuralyzers Tomahawk janë derdhur injeksion-lehtë dhe të fortë. Lentet e tymit minimizojnë shkëlqimin verbues dhe gjithashtu janë APROVUAR NGA FDA. Plus, ata janë rezistente ndaj ndikimit, kështu që do të mbijetojnë në bashin e rastit. Më në fund, MBROJTJA UV400 do të thotë që sytë tuaj nuk kanë asgjë për t’u shqetësuar.

Ray-Ban RB3025

Sa na përket neve, veshja e një pagese Të Ndalimeve Të Rrezeve duhet të shfaqet në listën e kovave të çdo gruaje. Është shumë e shumë një rit kalimi. Dhe këto janë faves tona-e cila thotë shumë, duke pasur parasysh çdo palë në katalogun e markës na ka arritur për kartën tonë të kreditit.

Syzet më të mira të diellit aviator për gratë që kemi hasur, këto Ray-Bans 3025s shfaqin lente të modës në formë loti, duke ofruar një kthesë të lezetshme në siluetën klasike të pilotit. Ata gjithashtu kanë një urë të dyfishtë dhe kornizë të hollë që nuk do të mposhtin fytyrat më të vogla. Pavarësisht se është e hollë, korniza është tepër e qëndrueshme, e bërë nga metali i veshur me vështirësi që nuk do t’ju zhgënjejë.

Këto syze dielli Ray-Ban u krijuan fillimisht për aviatorët AMERIKANË në vitin 1937 dhe ofrojnë një vibe utilitare të nënvlerësuar që do të bënte mrekulli duke mprehur një fustan me lule ose duke shtuar buzë në një ngritje ultra femërore.

Randolph Elinor Fusion

Lentet e polarizuara zvogëlojnë shkëlqimin nga sipërfaqet horizontale dhe janë një aksesor thelbësor nëse jeni jashtë rrugës—ose nëse planet tuaja të pushimeve përfshijnë plazhin ose një mal me dëborë. Vizioni optimal kërkon lente me shkëlqim verbues dhe syzet më të mira të diellit të polarizuara për gratë që kemi gjetur janë Bashkimi Elinor nga Randolph.

Frymëzuar nga nuancat ikonike të Tepërta Të Jackie O, syzet E diellit Elinor të markës ofrojnë elegancë të menjëhershme. Dorë në-hedhur me Fund të lartë Mazzucchelli acetate, ata patjetër gabojnë në anën e luksoze sesa utilitar-dhe kjo është në rregull me ne.

Lentet e ngjyrave gri të markës nuk janë vetëm të polarizuara, por gjithashtu ofrojnë ngjyra dhe kontrast maksimal pavarësisht kushteve të dritës dhe terrenit dhe janë filtrim anti-reflektues dhe blu-dritë.

Gjithesesi zgjedhni këto randolph elinor Fusion syze dielli në qoftë se ju duhet vlera premium per mbrojtjen e syve dhe te keni sa më shumë stil legjendar.

Versace: Syze te medha djelli per femra

Asgjë nuk thotë glamour puss si një palë syze dielli të tepërt. Dhe zgjedhja jonë kryesore duhet të jetë kjo Palë Versace tortoiseshell. Me këto në fytyrën tonë, ne jemi të bindur se do të fitonim një tavolinë në restorantin më të mbingarkuar dhe ekskluziv në qytet pa pasur nevojë as të pyesim.

Me kornizat e tyre katrore, këto syze dielli të modës do të plotësonin fytyrat e rrumbullakëta në veçanti, duke ndihmuar në shtimin e përkufizimit dhe mprehjen e kthesave. Kornizat janë bërë në Itali nga tortoiseshell acetate, duke ofruar ngrohtësi dhe shkëlqim që është perfekt për netët e verës së butë.

Këto Syze Dielli Versace shfaqin logon E Njohur Menjëherë Të markës Medusa dhe motivin’ Greca ‘ përgjatë krahëve—kështu që kushdo që është afër do të dijë se keni shije të shkëlqyeshme (dhe të shtrenjtë).

Auór: Syzet me shikim macje

Trendi i syve të maceve nuk po shkon askund dhe ne nuk po ankohemi. Forma është universale hije dhe ne e duam vibe cilësisë së mirë shumë.

Gozhdë që 90 markë e ftohtë me këto korniza zgjatur cat-sy nga Auór, Quajtur Paloma, që do të thotë ‘pëllumb’ dhe ‘paqe’. A do të thotë kjo se dhurimi i këtyre hijeve do të na lejojë të shijojmë një perspektivë më pozitive të botës? Na pëlqen të mendojmë kështu.

Syzet e diellit Auór janë të dizajnuara në Australi dhe të punuara me dorë në Itali duke përdorur vetëm materiale Evropiane—duke përfshirë acetat celuloze eko-miqësore. Marka e pavarur e syzeve kombinon stilin klasik me parimet e ngadalta të modës—të tilla si një zinxhir furnizimi transparent—për të ofruar dizajne krijuese dhe etike. Me shkon të kufizuara të çdo kornizë, ju mund të gëzojnë duke e ditur se ju jeni një nga disa të zgjedhur me këto syze dielli Auór Paloma.

Saint Laurent

D-frames janë enduringly elegant dhe super të gjithanshëm. Të preferuarat tona janë këto Korniza Saint Laurent D në të zezë klasike dhe pa kohë. Ju thjesht nuk mund ti mundni ato krehet e bukur konik.

Ne e duam gjendjen shpirtërore të viteve ‘ 80 të këtyre hijeve të frymëzuara nga retro. Prodhuar Në Itali, kornizat janë acetate të lëmuar, duke ofruar shkëlqim dhe shkëlqim. Lentet e ngjyrosura shtojnë mbrojtje të lartë nga dielli si dhe minimizojnë tendosjen dhe lodhjen e syve. Do të gjeni logot e markës të gdhendura hollësisht përgjatë tempujve. Dëshmi, nëse dikush pyet, për shijet tuaja të modës të dallueshme, por jo aq të dukshme sa do të akuzoheni për rënien e emrit. Très elegant.

Këto Sunnies Saint Laurent janë shtëpia e përsosur në gjysmë të rrugës midis sheshit dhe raundit që do të thotë se ata do t’i përshtaten në thelb të gjithëve, pavarësisht nëse jeni të bekuar me një fytyrë të rrumbullakët, katrore, ovale ose në formë zemre. Do të dukeshin më së miri të bashkuar me një gelato.

Westward Leaning: Syzet e diellit me te perhapura tek te famshmit

Kur zgjedh një aksesor të ri, ndihmon nëse turma E IT tashmë ka dhënë vulën e tyre të miratimit. Dhe Përkulja Drejt Perëndimit është një hit midis të pasurve dhe të famshmëve në botë. Syzet e diellit të modës së markës janë vërejtur në pëlqimet E Gigi Hadid, Kourtney Kardashian dhe Reese Witherspoon. Me fjalë të tjera, kushdo që është kushdo.

Dyshja jonë e preferuar janë Moore 06, e krijuar në bashkëpunim me socialite dhe influencueset Olivia Palermo, me pllaka unike tip tempulli dhe një rast dhe leckë pastrimi të dizenjuar edhe Nga Olivia. Si një nga gratë më të veshura në botë, ne patjetër mund t’i besojmë mendimit të saj kur bëhet fjalë për sunnies jashtëzakonisht elegant.

Ashtu si Të gjitha Syze dielli per femra Me Prirje Në Perëndim, Moore 06 janë bërë me vëmendje të përpiktë ndaj detajeve në Japoni dhe shfaqin lente të papërshkueshme nga uji që ofrojnë mbrojtje 100% UV. Varet me cilësi të lartë nuk nënkuptojnë ndërprerje të papritura në momente të papërshtatshme.