11 Top Xhaketa per femra ta kaloni dimrin 2021-2022

Me afrimin e dimrit, zgjedhja e një pallto dimri afatgjatë që do t’ju mbajë të ngrohtë dhe të thatë duhet të jetë në krye të listës suaj të blerjeve-dhe nëse nuk është, duhet të jetë. Veshja e shtresave dhe manteleve të lehta do t’ju marrë gjatë vjeshtës, por pasi të bien temperaturat dhe të vendoset moti i ashpër i dimrit, do t’ju duhet një pjesë e rëndë e veshjeve të sipërme. Për ti përmbushur te gjitha kërkesat e femrave në dimër, Spazh ka krijuar një listë me 11 top xhaketa per femra që i kemi zgjedhur vetëm për këtë qëllim.

Eshtë thelbësore të kërkoni një pallto dimri që nuk është vetëm e lezetshme, e rehatshme dhe e ngrohtë, por gjithashtu merr parasysh shijet tuaja të motit të ftohtë. A po planifikoni një udhëtim në një vend ku temperatura do të jetë nën ngrirje? Rrjedhshmëria e puplave të patave ose rosave krijon pak xhepa ajri që bllokojnë ngrohtësinë, kështu që një pallto poshtë është basti juaj më i mirë.

Tifozët e skijimit duhet të kërkojnë xhaketa të izoluara, të papërshkueshme nga rreshjet që mund të mbijetojnë në kushte ekstreme të motit siç janë breshri dhe stuhitë. Disa nga alternativat më të mira gjithashtu kanë veti të lagështirës për t’ju mbajtur të thatë në shpatet dhe elementë reflektues për të siguruar që të jeni vërejtur.

Udhëtarët që shijojnë ekskursione në këmbë të kohës së lirë nëpër Evropë, nga ana tjetër, mund të zgjedhin një pallto leshi të lëmuar, e cila do t’ju mbajë të ngrohtë dhe rehatshem ndërsa dukeni të lëmuara deri në përsosmëri.

Ndërsa ka mijëra xhaketa dimri në treg, ju ndoshta keni zbuluar rrugën e vështirë që shumica nuk janë aq të ngrohtë ose të papërshkueshëm nga moti siç thonë ata. Pra, në vend që të humbim kohë dhe para në artikujt të ndryshem, ne shikuam vlerësimet reale të klientëve për të parë se cilat pallto dimri u pëlqejnë.

Këto xhaketa më të vlerësuara, të cilat tregohen më poshtë, kanë jo vetëm rezultate gati të përsosura, por edhe një numër të madh vlerësimesh entuziaste me pesë yje. Vazhdoni të lexoni për të eksploruar 11 xhaketat më të mira të dimrit të grave në treg tani, nga palltot e ngushta deri tek parkat e ngrohta me kapuç deri tek palltot ultra elegante.

Broshura me 11 Xhaketa per femra posaqërisht për stinën e dimrit

Ma e mira: Columbia Mighty Lite Hooded Jacket

Me më shumë se 6,000 komente dhe një vlerësim me 4.5 yje, kjo pallto nga Kolumbia është një nga opsionet më të njohura Në Amazon. Së bashku me një pëlhurë rezistente ndaj ujit, xhaketa elegant gjithashtu përmban një rreshtim reflektues termik Omni-Heat dhe izolim për t’ju mbajtur të ngrohtë edhe në kushte të ngjashme me katastrofë. (Seksioni i rishikimeve është i mbushur me blerës nga i gjithë vendi që veshin këtë xhaketë kudo nga Çikago në Michigan.) Për më tepër, pjesa e lezetshme e veshjeve të sipërme varion në madhësi NGA XS në 3XL dhe vjen në 11 ngjyra të ndryshme.

Xhaketa per femra Marmot Montreal Coat

Një xhaketë me kapuç poshtë, si ky opsion Nga Marmot, është e përkryer për kur temperaturat fillojnë të bien. Pallto ultra e ngrohtë përfshin një izolim 700-mbushës, një rreshtim komod me lesh dhe kapuç të lëvizshëm për ngrohtësi shtesë. Jo vetëm që përplasja e brendshme e draftit dhe prangat mikro-lesh bllokojnë erën, por xhaketa ka gjithashtu ka një shtresë të veçantë duke e bërë atë rezistente ndaj ujit, kështu që ju do të qëndroni të thatë edhe nëse kapeni në një shi ose stuhi dëbore.

“Kjo xhaketë është fantastike”, ka shkruar një blerës. Është komod, dhe kapuqi me lesh të mban në mënyrë të ngrohtë. Kapuçi përshtatet në mënyrë ideale, pikërisht në majë të kokës pa bllokuar shikimin dhe duke rënë gjatë gjithë kohës sepse është shumë i lirshëm. Xhepat janë me lesh gjithashtu, kështu që duart tuaja qëndrojnë të këndshme dhe të ngrohta.. Më pëlqen të ndihem sikur jam i qetë në një çantë gjumi, por jo duke u dukur si ajo.

Xhaketa më e preferuar e blerësve: Orolay Thickened Down Coat

Kjo pallto Orolay poshtë u bë virale vitin e kaluar për një arsye. Jo vetëm që palltoja është super e lezetshme dhe komode, por veshja e sipërme gjithashtu përmban zinxhirë anësor të dobishëm, në mënyrë që të zgjeroni xhaketën për të bërë vend për më shumë shtresa. Për më tepër, ai krenohet me gjashtë xhepa të gjerë që janë mjaft të mëdhenj për të ruajtur më shumë sesa vetëm gjërat thelbësore.

Më shumë se 13,000 klientë Të Amazon i kanë dhënë asaj vulën e tyre të miratimit, me një shkrim,” nga ndoshta 20 pallto dimri, kjo tani është e preferuara ime absolute!! Unë as nuk mund të filloj t’ju them se sa e dua këtë pallto, dua gjithçka për të! Cilësia është e jashtëzakonshme! Unë kam pasur çdo emër të shtrenjtë markë pallto dimri, por kurrë nuk kam pasur kurrë një që më ka mbajtur kaq të ngrohtë!”

Canada Goose Rossclair Genuine Coyote Fur Trim Down Parka

Dashuria e një pallto dimri me një zbukurim të mbuluar me qime? Shikoni këtë opsion nga Canada Goose. Parka e hollë-fit përmban mbushjen poshtë dhe një kapuç të ndashëm të zbukuruar me lesh coyote për t’ju mbajtur të ngrohtë dhe toasty në kushte të ngjashme me blizzard. Pallto gjithashtu krenohet me prangat e stuhisë për të parandaluar që era të hyjë në mëngët tuaja, dhe ajo varion në madhësi NGA XXS në XXL. “Duaje këtë pallto!

Eshtë e shkëlqyeshme për ditët e ftohta, me dëborë, dimër! Është i papërshkueshëm nga uji, më mbajti të ngrohtë, dhe më e rëndësishmja – shumë funksionale. Xhepat janë mjaft të mëdha për të mbajtur qelinë time, çelësat, buzëkuqin, simbolin e punës, dorezat dhe gjërat e fëmijëve të mi! Kapuçi është mjaft i madh për të mbrojtur fytyrën tuaj nga era dhe dëbora. Përshtatja është gjithashtu e vërtetë për madhësinë. Prerja e xhaketës ju jep një formë të bukur pa u dukur shumë e rëndë. Jam shumë i lumtur me këtë blerje”, tha një blerës.

Lauren Ralph Lauren Double Breasted Wool Blend Coat

Nëse jeni në treg për një pallto leshi të hijshme, klientët E Nordstrom rekomandojnë këtë opsion elegant nga Lauren Ralph Lauren. Dizajni klasik me dy krahë i xhaketës do të lartësojë të gjitha ansamblet tuaja të motit të ftohtë dhe është mjaft i gjithanshëm për t’u dukur mirë me gjithçka, nga xhinse të rastësishme Deri Tek LBDs. Plus, ka tre ngjyra elegant për të zgjedhur. “Kjo pallto është shumë klasike dhe klas. Leshi është i butë”, shkroi një recensues. “Kur mora pallton dhe e provova, ajo përshtatej në mënyrë perfekte dhe më bëri të ndihesha shumë elegante.”

Wantdo Waterproof and Windproof Ski Jacket

Kjo xhaketë me kapuç Nga Dëshironi të bëni është edhe i papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga era, duke e bërë atë një mundësi të shkëlqyeshme për aktivitete të motit të ftohtë si ski dhe tub dëbore. Jo vetëm që xhaketa përmban një rreshtim të butë fuzzy, por është e mbushur me 240 gram fibra poliestër që do t’ju mbajnë të ngrohtë në temperatura të akullta. “Blerë këtë për udhëtimin tim të parë të skive,” tha një klient.

“Unë jetoj në Miami, kështu që nuk kisha dëshirë të bëja një blerje të madhe në departamentin e veshjeve dimërore. U befasua këndshëm kur hasa në këtë xhaketë, pasi ishte e përballueshme, e donte stilin dhe nuk e bëri shumë të rëndë. Ajo ishte e përkryer për udhëtimin tim. A nuk ndjehen të rënda, me kusht shumë xhepa për në thelb çdo gjë. Unë gjithashtu dua që ajo nuk ka të vërtetë ‘duken’ si një xhaketë ski. Do të veshin këtë përsëri kur vizitoj miqtë e mi deri në veri në dimër!”

The North Face Aconcagua Jacket II

Kjo xhaketë e lezetshme nga Fytyra E Veriut përmban një guaskë të papërshkueshme nga uji, një ndërtim me tegela poshtë dhe izolim sintetik Të Patentuar Heatseeker Të Ngjeshur për t’ju mbajtur të ngrohtë dhe të thatë në ditët me dëborë. Nuk është çudi që topper komod ka qindra pëlqime dhe një vlerësim gati të përsosur Në Amazon, me klientët që përçart se sa e lehtë është të paketosh. “Kjo është xhaketa më e mirë dhe më e ngrohtë që kam pasur ndonjëherë. Ishte aq e lehtë sa mendova se do të duhej ta ktheja në fillim. Por është e përsosur”, shkroi një klient.

Arc’teryx Patera Down Parka

Kjo Parka Arc’teryx është plotësisht e izoluar me pupla poshtë-kështu që kurrë nuk duhet të shqetësoheni për temperaturat e ngrirjes. Pallto gjithashtu varkon një përshtatje të përshtatur, pranga të thurura me shirita dhe kapuç të tepërt, dhe vjen në tre ngjyra të gjithanshme. Jo vetëm që është e frymëmarrjes dhe rregullimi i temperaturës, por topper i teknologjisë së lartë është gjithashtu i papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga era. “Në përgjithësi, unë e dua këtë pallto.

Është e ngrohtë dhe me stil, por nuk bërtet ‘më shiko, unë jam një markë e tepërt’ si disa xhaketa të tjera të shtrenjta me logot e mëdha”, tha një blerës. “Ajo që unë dua më shumë për këtë pallto është se ajo bën një punë të shkëlqyer që rregullon nxehtësinë e trupit tim. Më mban ngrohtë kur është 40 gradë (por nuk nxehet), dhe më mban ngrohtë edhe në -20, nuk ka problem.”

L.L.Bean PrimaLoft Packable Jacket

Keni nevojë për një xhaketë dimri të bukur dhe të lehtë që është e lehtë për tu paketuar? Shikoni këtë mundësi Nga L. L. Bean. Pallto e hollë puffer është rezistente ndaj ujit, dhe fasha në një madhësi kompakte kështu që mund të hidhet në çdo qese ose valixhe. Jo vetëm që lahet me makinë, por krenohet me 60 gram izolim PrimaLoft Dhe guaska e saj është bërë me materiale të ricikluara, eko-miqësore, kështu që ju mund të ndjeheni mirë për ta veshur atë.

Për këto arsye dhe më shumë, qindra konsumatorë kanë dhënë të ngrohtë vulën e tyre të miratimit. “E dua, e dua, e dua këtë xhaketë. Ajo është aq e lehtë, por shumë e ngrohtë. Gjithashtu, përshtatet lehtësisht në një çantë ngarkesë, ” shkroi një. Qfarë dallohet tek kjo gjaketë është se nuk do të keni nëvojë të vishni pizhama fare gjatë dimrit kur dilni jashtë.

Everlane ReNew Long Puffer

Nëse blerja e veshjeve eko-miqësore është e rëndësishme për ju, merrni parasysh këtë pallto të gjatë puffer Nga Everlane. Guaska e jashtme e toperit super të lezetshëm është bërë nga 60 shishe plastike të rinovuara, ndërsa mbushja është bërë me izolim PrimaLoft Të ricikluar 100 për qind. Ai gjithashtu krenohet me një kapuç të ngrohtë, xhepa të gjerë dhe një tërheqës të fshehur rreth belit, në mënyrë që të mund të futeni në pallto sa herë që dëshironi.

“Unë me të vërtetë e dua këtë xhaketë deri më tani,” raved një klient. “Unë punoj jashtë dhe bëri një punë të mahnitshme duke më mbrojtur nga elementët. Është shumë e shkathët, unë kam qenë në gjendje ta vesh atë në palestër dhe pastaj edhe në darkë. I dua xhepat e thellë snuggly edhe pse unë uroj që ata ishin të arritshme nëpër anët në krahasim me majat. Është padyshim një investim i denjë!”

The North Face Metropolis Parka III

Sa e bukur është kjo pallto e lehtë poshtë Nga Fytyra E Veriut? Silueta e gjatë do të ndihmojë në mbajtjen e të gjithë trupit tuaj të ngrohtë dhe toasty, ndërsa zinxhiri i dyanshëm dhe përplasja e brendshme e draftit parandalojnë hyrjen e çdo ere. “E bleva këtë për vajzën time që është në shkollë në veriun e ftohtë. AJO E DO atë.

Është e trashë dhe e ngrohtë, por e rehatshme kur ajo është brenda ndërtesave. Përshtatja është thjesht e drejtë; ajo është një medium dhe kjo i përshtatet shkëlqyeshëm, me një dhomë të vogël, në mënyrë që të mund të veshë një triko nën të. Dhe e saj të pajisur të mjaftueshme që ajo nuk duket si një bllok. Fundi më i gjatë e bën atë interesante, dhe ngjyra gri është e mrekullueshme. Kjo pallto vlen çdo qindarkë”, tha një klient.