8 Geta per femra që duhet ti bleni tani

Geta per femra janë të domosdoshme për çdo gardërobë vjeshte dhe dimri, por le ta pranojmë: ato mund të jenë të bezdisshme herë pas here. Asgjë nuk është më e bezdisshme sesa të dallosh një vrap në një palë triko të reja ose të biesh me një rrip mesi që nuk do të qëndrojë i vendosur. Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të zgjidhni një palë që është e rehatshme dhe tërheqëse, si dhe e qëndrueshme.

Laboratori I Tekstileve në Institutin E Shtëpisë Së Mirë vuri në provë dhjetëra tanga, duke i vlerësuar ato për rikuperimin e shtrirjes, rezistencën e pengesës, forcën e goditjes së damarëve, qëndrueshmërinë e ngjyrave dhe larjen. Testuesit e konsumatorëve më pas iu dha mundësia t’i provonin ato në jetën reale dhe të siguronin të dhëna për rehati, rrotullimin e brezit të belit, pengimin, vrapimin, shtrirjen dhe faktorë të tjerë. Opsionet më poshtë janë performuesit më të mirë nga testet tona, si dhe stilet më të reja që kanë marrë vlerësime të mrekullueshme, por së pari, ja se çfarë duhet të dini për blerjet e getave:

Si të bëni zgjedhjen e duhur kur bleni geta per femra

Mohuesi tregon peshën e pëlhurës dhe trashësinë e triko. Sa më i lartë të jetë mohuesi, aq më të errëta janë triko, duke nënkuptuar se ato janë më të trasha dhe më pak transparente. Çdo gjë me një mohues prej 40 ose më lart është e errët dhe nuk sheh, ndërsa çdo gjë me një mohues prej më pak se 30 është më transparente dhe e qartë. Triko në rangun 80 mohues (dhe madje edhe 100 mohues) janë jashtëzakonisht të trasha dhe të errëta.


Triko me veshje të formës së integruar njihen si triko të kontrollit të lartë. Ato ndihmojnë në krijimin e një pamje dobësimi duke zbutur zona të tilla si barku, ijet dhe kofshët. Kjo është në thelb një çështje e shijes personale; testers tona u ndanë nëse janë apo jo ata i pëlqente ndjenja e duke u hemmed në.

Teshat tona të preferuara ofrojnë diçka për të gjithë. Pjesa më e mirë: testet tona vërtetuan se nuk keni pse të shpenzoni një pasuri për të marrë triko me cilësi të lartë: në fakt, disa nga triko nën 10 dollarë i tejkaluan ato që kushtojnë mbi 40 dollarë! Më poshtë janë getat më të mira që mund të blini:

Kontrolli Super I Errët I Lartë I Ngushtë

Kjo palë është një vjedhje totale: Jo vetëm që ishte një nga më pak të shtrenjtat në testin tonë, por gjithashtu fitoi një nga rezultatet më të larta të përgjithshme. Në Testet Laboratorike ajo rikuperoi plotësisht formën e saj pasi u shtri dhe u mbajt mirë në të gjitha testet tona të snagging dhe colorfastness.

Testuesit tanë të konsumit ishin po aq të impresionuar: ata thanë se këto geta per femra ishin të rehatshme dhe të lehta për t’u marrë dhe ata nuk pengonin, shqyenin ose shtriheshin kur i vishnin. Siç nënkupton edhe emri, materiali është super i errët dhe përfshin një majë kontrolli.

Triko per femra

Teshat E Ngushta

Kur mendoni për veshje me formë, shanset janë që të fotografoni Spanx-kështu që nuk është çudi që paneli ynë i donte aftësitë e hollimit të këtij stili (pa e ditur as se çfarë marke kishin veshur!). Një kontrollor tha “më mbajti brenda pa qenë shumë shtrëngues. Ajo gjithashtu bëri një punë të madhe heqjen fundin tim pasme.”

Të tjerë ravijëzuan se sa rehat ndiheshin teshat dhe thanë se përshtatja ishte me vend. Këto triko larë mirë në Testet E Laboratorit tonë dhe nuk pengohet lehtë, kështu që ju mund të pushoni siguroi se ata do të zgjasë përtej vetëm disa vesh-një nga redaktorët tanë ka pasur një palë për më shumë se gjashtë vjet!

Geta te ngushta per femra mund te gjeni edhe tek faqja shqiptare Aladini: https://aladini.al/mode-femra/intime-per-femra/geta/geta-gatta-babette.html

Kontrolli I Mbulimit Të Errët Triko Të Lartë

Kjo palë u dallua për të qenë rezistente ndaj pengesave si në Laboratorin tonë ashtu edhe në testet e konsumatorit. Ata gjithashtu gjetën formën e tyre bukur, kur ne shtrirë atë në Laborator. Paneli ynë tha se këto triko ndjerë rehat gjatë gjithë ditës dhe i pëlqente se ata ishin të errët ende kishte një shkëlqim të bukur. Keto geta per femra jan ideale per trupin tuaj edhe si zëvendësim i pizhamave per femra.

Ne gjithashtu testuam (dhe dashuruam) versionin super të errët në 90 denier që rezultoi të ishte i qëndrueshëm me qepje të forta në testet tona, dhe marka bën mundësi të dukshme nëse doni diçka më të parë.

Opaque Control Top Getat

Nëse keni një kohë të vështirë për të gjetur triko të qetë, provoni këtë palë Nga Nordstrom: ata fituan vlerësimin më të lartë të rehatisë nga testuesit tanë, të cilët raved se materiali ndihej tepër i butë dhe i qetë. Paneli ynë gjithashtu donte që ata shkau drejtë në pa një luftë.

Materiali është gjithashtu i errët pa qenë shumë i trashë dhe trikot shfaqin një majë kontrolli me bel të lartë, në mënyrë që të merrni përfitimet e hollimit rreth bustit. Në Laborator, ata laheshin mirë edhe pse nuk shëroheshin nga shtrirja ose i rezistonin snags, si dhe disa markave të tjera.

Ultimate Opaque Matte Geta

Nëse ju nuk mund të qëndrojë ndjehen të fortë të kontrollit-top triko, Commando ofron një rrip mesi unik jo-detyruese që testers tona tha se ishte super të rehatshme dhe nuk shtrydh apo majë mënyrën se si të tjerët bëjnë. Ata gjithashtu thanë se teshat mbaheshin kur i vishnin, dhe rezultatet e qëndrueshmërisë në Laborator ishin mbi mesataren. Dhe ndërsa nuk ofrojnë përfitimet e hollimit të majave të kontrollit, testuesit menduan se ishin lajkatarë dhe dukeshin të shkëlqyeshëm nën rroba.

Geta per femra Cozy Hose

Këto triko duken ashtu si triko të rregullta, por ato janë të veshura me gëzof, në mënyrë që të ndjehen tepër të ngrohtë dhe komod. Nuk është për t’u habitur, ata fituan nota të larta për rehati nga testuesit tanë që të gjithë e donin ngrohtësinë që ofruan në ditët e ftohta të dimrit. Ata snagged pak më e lehtë se të tjerët në Testin Tonë Laborator, edhe pse shumica e testers tona kurrë nuk përjetuar snags ose lot, kur ata në fakt veshur ato.

Triko çorape për Kyçin E Këmbës

Çorapja e integruar në këtë palë të kontrollit të lartë është e përkryer për këdo që vesh triko me çizme. Jo vetëm që teshat vetë performuan mirë – ato ishin të qëndrueshme dhe të lara mirë në Laborator – por testuesit gjithashtu e donin konceptin.

Një testues tha “si dikush që më parë shtresonte çorape mbi tanga, mendoj se është një tipar i shkëlqyeshëm dhe inovativ”, ndërsa një tjetër thirri se “çorapet i mbanin këmbët tepër të ngrohta.”

Velvet De Luxe 50 Geta

Ndërsa nuk duhet të shpenzoni shumë për të marrë tanga me cilësi të lartë, çifti i kushtueshëm I Wolford nuk zhgënjeu. Siç nënkupton edhe emri, materiali është tepër i butë si kadife dhe testuesit mendonin se ishin të rehatshëm, të lehtë për tu rrëshqitur dhe jo shtrëngues, veçanërisht sepse nuk ka një majë kontrolli. Ishte gjithashtu një nga çiftet e vetme që rikuperoi plotësisht formën e saj pasi e shtrimë në Laborator.